Blog

Kullanıcı dostu arayüzler: Userspots.com


MacCoffee reklamı – Denek 1 from userspots on Vimeo.

Userspots‘un kurucusu Mustafa Dalcı 26 Mart Perşembe günü etohum toplantısının konuğu olacak. Userspots kullacılar ile internet sitelerini test ederek, kullanıcıların göz hareketlerini izler ve sitelerde karşılaşılacak sorunları bulur, sonuçları yorumlar ve çözüm önerileri sunar. Kısaca kullanıcı dostu arayüzler hazırlar.

1983 yılında Ankara’da doğan, 2006 yılında ODTÜ İstatistik Bölümü’nü bitiren, şu anda ise aynı üniversitedeki ODTÜ Enformatik Enstitü’sünde Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisans yapmakta olan Mustafa Dalcı, 2006’dan bu yana ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Web Geliştiricisi olarak çalışıyor. Bilişim sektöründeki ilgi alanları semantik web, insan-bilgisayar etkileşimi ve kullanılabilirlik üzerine olan Dalcı tarafından geliştirilen Userspots, site ve yazılımları kullanıcılar ile test ediyor, göz izleme cihazı ile kullanıcıların göz hareketlerini izliyor ve sitede karşılaşılan sorunları bularak sonuçları yorumluyor, sonucunda da analiz raporu ile çözüm önerileri sunuyor.

Mackolik compleks‘deki bu toplantımızda Mustafa Dalcı’ya internet sitelerinde en çok yapılan hataları, kullanıcıların hangi detaylara dikkat ettiklerini ve diğer soruları sorma fırsatımız olacak.

Bu toplantımızı mackolik complex‘de düzenleyeceğiz. Maçkolik Complex Adres: Şefik Bey Sokak No:1 Kadıköy (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı yanı) Telefon: (216) 338 65 55

Tarih: 26.Mart.2009 Perşembe
Saat: 17:30 – 20:30
(17:30’da başlayan toplantıda ilk bir saat sosyal kaynaşma, daha sonra konuğumuzu dinliyoruz, işten erken çıkamayanlar 18:30’a yetişebilirler, genelde toplantı saat 21:00’a kadar devam ediyor)
Yer: Maçkolik Complex

Katılım herkese açıktır, katılmak için buraya tıklayabilirsiniz


Fiat Reklamının Göz İzleme Cihazı ile Analizi from userspots on Vimeo.