Blog

Kağıttan Araba Yaptı, Formula 1 Takımında İş Buldu

Alman bir mühendislik öğrencisi olan Paul Bischof, otomobillere olan merakını ve yeteğini kağıt ile birleştirmiş. 6,500 parçanın tümünü kağıt kullanarak hazırlayan ve RedBull’un RB10 Formula 1 otomobilini çok gerçekçi şekilde hazırlayan Bischof, bu sayede RedBull’da iş bulmuş.

Paul Bischof’un kullandığı kağıt, oldukça sıradan. Eski mısır gevreği kutuları gibi şeylerden elde ettiği kağıtları itinayla şekillendiren ve boyayan Bischof, daha sonra bunları bir mühendis titizliğiyle birleştirmiş. Üstelik tasarım sadece dış görünüşten ibaret. Motor ve diğer iç parçalar da hiç görünmeyecek olmalarına rağmen çok detaylı şekilde hazırlanmış. Toplamda 6,500 farklı parça hazırlayan Bischof, gerçekte karbon fiber ve metal olan parçaların da kağıt halinde gerçekçi görünmesi için elinden geleni yapmış.

Paul Bischof ayrıca bu konuda oldukça şanslı. Çünkü bu hobisi kendine bir iş fırsatı da sunmuş. Kendi blogunda yayınladığı çalışmaları gören RedBull, Bischof’u stajyer olarak işe almış. Kendisi mekanik tasarım ekibinde 1 yıl süreyle çalışacak.