Blog

Justin.tv, Snapchat’te yeniden yayına başlıyor

Justin.tv’nin kurucusu Justin Kan, orijinal modeli yeniden hayata geçirip Snapchat üzerinden yayına başlamaya hazırlanıyor.

Bir kişinin kafasına bir kamera takıp 7/24 hayatını canlı olarak yayınlaması bugünlerde bile pek alışıldık bir fikir değil. Ancak Justin Kan bunu 2007 yılında yapmaya başladı ve dünya çapında bir popülariteye ulaşmayı başardı. Zamanla Justin.tv misyonunu tamamlayınca ekip arkadaşlarıyla birlikte bu projeyi kapatıp Twitch’i kuran Justin Kan, 1 milyar dolarlık Amazon satın almasına kadar başarılı işlere imza attı.

Şimdilerde bir yatırımcı olarak girişimlerle ilişkilerini devam ettiren Kan, orijinal Justin.tv’yi yeniden hayata geçirmeyi planladığını duyurdu. Sitesinden kendisine bu konuda yardımcı olacak birilerini aradığını duyuran Kan, yayın platformu olarak Snapchat’i tercih etmiş. Çünkü kendisi genel kitleye ulaşmış için en iyi platformun Snapchat olduğunu düşünüyormuş.

Justin_Kan

Elbette Justin Kan’ın hayatı 2007 yılına göre bir hayli değişti. Bu sebeple yeni Justin.tv’de Kan’ın yatırım yaptığı girişimlerle görüşmeleri, iş seyahatleri gibi içerikleri görmek mümkün olacak.

Justin Kan, fikrin yine ‘mantıksız’ geldiğini fakat geçmişte bir kez işe yaradığı için bu kez de ‘fazla plan yapmadan’ harekete geçeceğini söylüyor. Bakalım yeni Justin.tv de yeni fikirlere ilham verecek mi?