Blog

Justin.tv kurucularından Michael Seibel Etohum San Francisco konferansına katılacak

Justin.tv ve Socialcam’in kurucularından biri olan ve şu sıralar Y Combinator’da danışman olarak görev yapan Michael Seibel, 17 Haziran’da Etohum San Francisco konferansına katılacak.

Etohum San Francisco konferansının konuşmacıları bir süre önce belli olmaya başlamıştı. Daha önce açıklanan isimlere bu haberimizden ulaşabilirsiniz. Bugün bu isimlere Justin.tv ve Socialcam’in kurucularından biri ve iki şirketin de eski CEO’su olan Michael Seibel katıldı. 2007 – 2011 yılları arasında Justin.tv’nin CEO’luğunu yapan Seibel, ardından da 2012 yılında Socialcam’in CEO’luk görevini yürütmüştü. Socialcam 2012 yılında Autodesk tarafından 60 milyon dolara satın alınırken Justin.tv’de 2014 yılında Twitch’e dönüşmüş ve 970 milyon dolara Amazon tarafından satın alınmıştı.

Başarılı girişimcilik serüveninin ardından Y Combinator’a danışman olarak katılan Seibel, şu sıralar girişimcilik ekosistemine tecrübeleriyle katkı sağlıyor. Micheal Seibel geçtiğimiz yıl da Startup İstanbul’un konuşmacılarından biri olarak Türkiye’ye gelmişti. Etkinlikte yaptığı sunumu aşağıda bulabilirsiniz.

Micheal Seibel ve daha birçok önemli ismin katılacağı, 17 Haziran’da San Francisco – Galvanize’da düzenlenecek Etohum San Francisco konferansına bu linkten kayıt olabilirsiniz.