Blog

İstanbul Şehir Üniversitesi – Etohum İşbirliği

Etohum olarak girişimcilik ekosistemi için çok faydalı olacağına inandığımız önemli bir işbirliği haberini daha paylaşmak istiyoruz. Etohum, İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği protokolünü imzaladı.

Bu protokol çerçevesinde Etohum ve İstanbul Şehir Üniversitesi TTO, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin İŞKURSANA ismi ile kurduğu kuluçka merkezini beraber yürütecekler. Etohum’un seçeceği girişimciler İŞKURSANA’da yerlerini alacaklar.

Kuluçka Merkezini beraber yürütmenin yanı sıra, protokol çerçevesinde, kafe toplantılarında ve organizasyonlarda İstanbul Şehir Üniversitesi ETOHUM’a destek olarak bu organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır.  Ekim 2013 ‘te imzalanan işbirliği anlaşmamız kapsamında 2013-2014 yılı girişimci görüşmelerini Eylül ayından bu yana İstanbul Şehir Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde seçilecek olan Etohum girişimcilerinin mentoring programları da yine İstanbul Şehir Üniversitesi’nin konferans salonlarında gerçekleşecek.

Etohum ve İstanbul Şehir Üniversitesi TTO arasında imzalanan bu protokolün ve kurulan bu işbirliğinin girişimci ekosistemine büyük faydalar sağlayacağına inanıyoruz.