Blog

Intel, Giyilebilir Teknoloji Yarışması Düzenliyor

İşlemci ürünleriyle tanınan teknoloji devi Intel, giyilebilir teknoloji ürünlerine destek olma amacıyla global bir yarışma düzenliyor.

Intel’in “Make it Wearable” adını verdiği yarışma iki farklı bölüme ayrılmış. Yarışmanın ilk fazında her türlü proje kabul ediliyor. Herhangi bir sektör ya da cihaz ayrımı yapılmamış. “Vizyoner kategori” olarak adlandırılan bu kategoride birbirinden bağımsız 5 tur yapılacak ve her turun birincisi 5 bin dolar ödülün sahibi olacak.

İkinci faz ise “Geliştirme kategorisi” olarak adlandırılmış. Bu kategoride girişimcilerden faydalı kullanım, estetik, pil ömrü, güvenlik ve gizlilik gibi alanları dikkate alarak; moda, sağlıklı yaşam, eğitim, çevre, güvenlik ve sosyal yaşam kategorilerinde giyilebilen, takılabilen ya da herhangi bir cihaza ya da aksesuara gömülebilen sensör ya da giyilebilir cihazlar geliştirmeleri bekleniyor.

Bu aşamanın şampiyonunu ise tasarım ve teknik geliştirme desteği ile birlikte 500 bin dolar büyük ödülün de sahibi olacak. Ayrıca ilk 10 proje sahibi de 50’şer bin dolar kazanacak.

Proje hakkında detaylı bilgi için: https://makeit.intel.com/