Blog

Eleven Türk girişimleri bu yılın son yatırım turuna davet ediyor

Bulgar hızlandırıcı Eleven, bu yıl gerçekleştireceği son yatırım turu için Türkiye’den girişimleri başvuru yapmaya davet etti. İlk turda yatırıma layık görülen girişimciler, 2015’in ikinci yarısında gerçekleştirilecek ikinci turda bir kez daha fakat bu sefer daha yüksek yatırım alma şansına sahip olacak.

Eleven başvuruları 2 Şubat’ta başladı ve Türkiye’den girişimler 8 Mart’a kadar başvuru yapmaya devam edebilecekler.

Eleven 12 milyon euro yatırım bütçesiyle yola çıktı ve 2012’den bu yana 20 ülkeden 95 girişime toplam 8 milyon euro yatırım yaptı. Önümüzdeki birkaç ayda 10-15 girişime toplam yarım milyon euro yatırım yapmayı planlayan hızlandırıcı, geriye kalan 3,5 milyon euro’yu ise daha önce yatırım yaptığı girişimler üzerinde değerlendirecek. Şu ana kadar 12 girişim Eleven’dan 200 biner euro yatırım almayı başardı. Bu yıl ise en umut vadeden girişimler bu yatırım çıtasını daha da yukarıya taşıyacka.

Başvuruları açılan yeni yatırım turunda Eleven daha çok başlamış ve hatta gelir elde eden olgun girişimler görmek istiyor.

Eleven, beklenen büyük girişimci ilgisini karşılıksız bırakmamak için bölgenin büyük şehirlerinde herkese açık toplantılar gerçekleştirecek. Başvurular kapandıktan sonra ise Belgrad, Zagreb, Bükreş, Plovdiv ve Varna’da seçimler düzenleyecek. Kabul edilen girişimler, son seçim aşaması için nisanın ikinci yarısında Sofya’ya davet edilecek.