Blog

IBM sizi pancake kodlayıp yemeye davet ediyor

IBM’in uygulama geliştiricileri buluşturacak Cloud Developer Bootcamp etkinliği 13 Haziran’da Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde düzenlenecek. Etkinlikte bir 3 boyutlu yazıcıyı kodlayarak isminizi bir Pancake’e yazma fırsatı da bulabilirsiniz. 

IBM Cloud Developer Bootcamp şirketin gelişmiş bulut teknolojisi Bluemix üzerine yoğunlaşıyor. Etkinlikte Bluemix kullanılarak IoT servisleriyle cihazların buluta bağlanmasında sağlanan kolaylıklara değinilecek. Ardından da bu platforma dair öğrendiklerinizi test etmek için bir yarışma düzenlenecek. Bu yarışma aslında 3 boyutlu bir yazıcıyı programlamak üzerine. Ancak bu yazıcı ham madde olarak pancake hamuru kullanıyor. Dolayısıyla makineyi kodlayarak kendi pancake’inizi tasarlamanız için kod yazma becelerine güvenmeniz gerekiyor. IBM bu yöntemle en iyi pancake’i yapan bir erkek ve bir kadın katılımcıya sürpriz bir ödül verecek, bizden söylemesi.

FILE - In this Feb. 28, 2010 file photo, a worker prepares a booth of IBM at the CeBIT in Hanover, northern Germany. IBM is hoping harness the massive trove of data collected by smartphones, tablets, connected vehicles and appliances as part of a new “Internet of Things” business unit it plans to invest $3 billion in over the next four years. (AP Photo/Joerg Sarbach, file)
FILE – In this Feb. 28, 2010 file photo, a worker prepares a booth of IBM at the CeBIT in Hanover, northern Germany. IBM is hoping harness the massive trove of data collected by smartphones, tablets, connected vehicles and appliances as part of a new “Internet of Things” business unit it plans to invest $3 billion in over the next four years. (AP Photo/Joerg Sarbach, file)

IBM Cloud Developer Bootcamp etkinliğine katılmak için Bluemix hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bunun dışında etkinlik ücretsiz olacak. Daha fazla bilgi için: IBM CloudDevBootcamp

Kayıt için: Link