Blog

Her girişimin kullanması gereken dört sosyal medya aracı

Sosyal medyada varlık göstermek her girişim için olmazsa olmazdır ve ölçülebilir bir stratejiye sahip olursanız, markanıza dev bir kullanıcı ağı örebilirsiniz. Girişimcilerin yoğun iş temposunu ve kısıtlı maddi imkanlarını hesaba kattığımızda, iyi bir sosyal medya stratejisi izlemek için yeterli zamana ve kaynağa sahip olamayabileceklerini görüyoruz. Tam da bu noktada zekice tasarlanmış araçlar girişimcilerin yardımına yetişiyor; doğru araçları kullanarak büyük efor sarfetmeden ve çok zaman harcamadan dünyaya fikirlerinizi ve vizyonunuzu anlatmaya başlayabilirsiniz.

Canva sosyal medya ihtiyaçlarının tümünü karşılamayı amaçlayan bir platform değil. Ancak çok önemli bir noktada iyi olmanızı sağlayabilirler. İyi bir sosyal medya stratejisinde dikkat çekici görseller büyük önem taşır. Canva da grafik tasarımlar konusunda güçlü bir ekibe sahip olmayanlar için basit ama etkili görseller yaratma imkanı sağlıyor. Siteye ya da iPad uygulamasını açıp bir template seçiyor, arka plan görselini belirliyor, yazıyı ve fontu belirleyip istediğiniz görseli hazırlayabilirsiniz. Üstelik farklı siteler için farklı görsel boyutları da düşünülmüş.

BuzzSumo ile web dünyasının nabzını tutun. BuzzSumo, girişimcilere o an internette popüler olan konuları göstererek başarılı SEO kampanyaları gerçekleştirme olanağı sağlayan harika bir araç.

Quintly ile sosyal medya stratejinizi geliştirin. Eğer kampanyalarınızı geliştirmek, sosyal medyadaki performansınızı kolayca takip etmek ve rakiplerinizin yaptıklarıyla karşılaştırmak istiyorsanız, quintly tam da sizin ihtiyacınız olan araç.

Cyfe ile verinin efendisi olun. Cyfe ile sosyal medya, analitik, pazarlama, satış, destek ve mimari gibi girişiminize dair tüm bilgileri tek bir ekranda görebilir ve bu sayede verinin gücünü kullanarak girişiminizin tüm yönlerine hakim olabilirsiniz.