Blog

Her girişimcinin takip etmesi gereken YouTube kanalları

Başarılı insanlar, her ne kadar meşgul olsalar da yeni şeyler öğrenmek için bir şekilde zaman yaratmayı becerirler. Yolun en çetrefilli ve zor tarafından yürüyen girişimcilerin de zaman bulup, dünyanın dört bir yanından girişimcileri dinlemeleri ve girişimlerin başarı öykülerini kendi girişimlerinde nasıl uygulayabileceklerine dair fikirler üretmeli.

Küçük şirket sahipleri ve girişimciler için özel içerikler üreten en iyi beş YouTube kanalı, hiçbir ücret talep etmeden girişim maceranızda kullanabileceğiniz birbirinden değerli bilgileri sizinle paylaşmayı teklif ediyor. Bizce bu eşine rastlanamayacak kadar iyi bir anlaşma.

Başarıya odaklanmış bir girişimci olarak kesinlikle takip etmeniz gerektiğini düşündüğümüz beş YouTube kanalı ise şu şekilde sıralanıyor:

Behind the Brand
Bryan Elliot, başarı sırlarını diğerleriyle paylaşacak kadar cömert girişimciler ve diğer başarılı iş insanlarıyla röportajlar yapıyor. Eğer önemli firmaların başarılarının ardındaki sırları keşfetmek istiyorsanız bu kanal tam size göre.

***

This Week in Startups
Bu kanal her girişim için altın madeni değerinde! Girişimciler, CEO’lar, melek yatırımcılar ve risk sermayedarları girişimcilik dünyasının en yeni trendlerini tartışıyor.

***

Startup Grind
Bir diğer kaliteli YouTube kanalı olan burada ise girişimciler ve iş dünyasının başarılı figürleri, bilgilerini ve tecrübelerini tüm dünya ile paylaşıyor.

***

Marie TV
Marie Forleo, istedikleri yaşamı ve kariyeri inşa etmeleri için insanlara yardımcı oluyor.


***

Pando Daily
Bu kanal daha çok teknoloji girişimciliğine odaklanıyor. Girişimciler, risk sermayedarları ve melek yatırımcılar teknoloji endüstrisindeki en güncel trendleri ve önemli gelişmeleri girişimcilik çerçevesinde tartışıyor.