Blog

”Her” Filmindeki Oyun Gerçek Oluyor

Her filmindeki oyundan bir kare

”Her” filmi teknolojiye yaklaşım açısıyla yılın en ilgi çeken filmlerinden biri olmuştu. Filmde karakterin yapay zekayla yaşadığı yakınlaşma konu alınıyordu. Bu haliyle bile film birçok teknoloji meraklısını kendine çekmişti. Fakat filmde ”Samantha” haricinde bir de dikkat çekici oyun vardı. Film için bu oyun konseptini geliştiren David O’Reilly, şimdi benzer bir oyunu gerçekten piyasaya sunuyor.

Filmdeki oyunda karakter, kendisini yönetin kişiden etkileniyordu ve ortaya eşsiz bir senaryo çıkıyordu. Gerçek oyunda da böyle olacak. O’Reilly’nin verdiği bilgiye göre oyun, size ucu açık sorular soracak ve bunlara çizimlerle yanıt vermenizi isteyecek. Daha sonra çizimleriniz oyunun kodu tarafından incelenecek ve her kullanıcı için özel bir senaryo ortaya çıkarılacak.

Oyunun konusu ise bir dağın tepesine tırmanma üzerine. Günler, geceler ve mevsimlerin yaşanacağı dağ üzerinde, sizin çizimleriniz sonucunda oluşan senaryoya göre dağın tepesine ulaşmaya çalışacaksınız. O’Reilly, oyunun toplamda 50 saatlik bir oynanışa sahip olacağını ve bundan sonra biteceğini söyledi.

”Mountain” isimli oyun, 21 Haziran’da Mac, Windows ve iOS için yayınlanacak ve fiyatı 1 dolar olacak.

http://mountain-game.com/