Blog

Hasan Aslanoba Mealbox’a ikinci yatırımını yaptı

Etohum Yatırımcı Kulübü üyelerinden Hasan Aslanoba önderliğindeki Aslanoba Capital,  gurme ev yemekleri zinciri olan Meal Box’a ikinci yatırımını yaptı. Böylece Mealbox’ın aldığı toplam yatırım miktarı 3.6 milyon dolara ulaştı.

Mealbox’ın halihazırdaki melek yatırımcılarından biri olan Hasan Aslanoba, şirkete ikinci bir yatırım yaptığını duyurdu. Türkiye’de foodtech alanındaki en dikkat çekici girişimlerden biri olan Mealbox’ın son yatırım turunda aldığı yatırım miktarını net olarak açıklamadı. Ancak Aslaoba Capital’in yatırımıyla birlikte Mealbox’ın kurulduğu günden bu yana aldığı yatırım miktarı 3.6 milyon dolara ulaşmış. Aslanoba Capital ve Mealbox arasındaki yatırım anlaşması haziran ayında imzalanmış.

Evlere teslim gurme ev yemekleri servisi yapan Mealbox, franchising sistemiyle yayılmayı hedefliyor. Şimdiye kadar 20 şubeye ulaşan şirket, yemekleri merkezde hazırlayıp dağıtımı şubelere bırakıyor. Böylece düşük maliyetle şubeleşme imkanına sahip olan Mealbox’ın yıl sonuna kadar 40 şubeye ulaşma hedefi var.