Blog

Güneş kreminizi içmek ister miydiniz?

UVO isimli girişim, içilebilir bir güneş kremi iddia ettiğini iddia ediyor.

Yaz ayları geride kalmış olabilir ama halen güneşli günler var. Özellikle bayram tatilinde sıcak tatil merkezlerine gidecek olanlar yine de güneşe dikkat etmeli. Ama hepimiz biliyoruz ki güneş kremi yapış yapış etkisi, beyaz leke bırakması ve kıyafetlerimize bulaşması sebebiyle pek de severek kullanacağımız bir ürün değil.

Kaliforniya merkezli bir girişim olan UVO, bu soruna farklı bir çözüm bulduğunu iddia ediyor. Aynı ismi verdikleri güneş koruyucusu, içilebilir bir ürün. Yani hem sürülebilir hem de gerektiğinde içilebilir değil. Etkisini göstermesi için sadece içmeniz yeterli. Girişime göre içeceğin içerisindeki vitaminler ve etkin maddeler sayesinde cilt kendini güneşten koruyabiliyor. Üstelik 30 faktör bir güneş kremiyle aynı seviyede. Bu etkiye ulaşmak için tek bir şişe içmek yeterli oluyormuş.

Fakat bunlar henüz birer iddia. Ürün belli bölgelerde satışa sunulmuş olsa da güneşe karşı etkileri resmi olarak kanıtlanmamış. Şirket kendi testlerinde etkilerin kanıtlandığını iddia ediyor ama bağımsız bir kuruluş bu bilgiyi doğrulamış değil.

UVO’nun şişesi 5 dolara satılıyor. Yani standart bir içecek için oldukça pahalı. Ancak etkileri kanıtlanırsa satışlarının çok yüksek olacağına şüphe yok.