Blog

GoPro’nun Yeni Başkanı Eski Skype CEO’su Oldu

GoPro, Tony Bates’i başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak atadığını açıkladı. Bates daha önce Skype ve Microsoft’ta üst düzey görevlerde bulunmuştu.

Teknoloji dünyasının en heyecan verici girişimlerinden olan GoPro, artık yeni bir başkana sahip. Daha önce Skype’ta CEO’luk görevinde bulunan, Skype’ın Microsoft’a satılmasının ardından da Microsoft’un başkan yardımcılarından biri olan Tony Bates, bundan böyle GoPro’nun hedefleri için çalışacak. Bates, şirketin başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden biri olacak. Bates, CEO ve kurucu Nicholas Woodman’a bağlı olarak çalışacak.

Tony Bates, büyük şirketlerde CEO’luk yapma isteğini dile getirmiş ve Skype’ın başına geçerek bu hayaline kavuşmuştu. Skype’ın 8.5 milyar dolara Microsoft’a satılmasında Bates’in başarılı bir rol oynadığını da söyleyebiliriz. Ardından Microsoft başkan yardımcısı olan Tony Bates, Steve Ballmer’ın ayrılık kararı sonrası gözünü bu kez Microsoft CEO’luğuna dikmişti. Fakat yerine Satya Nadelle getirilince görevi bırakma kararı aldı.

Dolayısıyla GoPro’nun başında Tony Bates, Microsoft’ta göz ardı edilmesinin verdiği hırsla çalışacak. Bakalım teknoloji dünyasının önemli yükselişlerinden birine imza atabilecek mi?