Blog

GoPro da Drone pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor

Son zamanlarda popülaritesi hızla artan drone’lar, farklı kullanım alanlarına yayılarak satışlarını artırıyor. Son kullanıcı pazarının lideri DJI olsa da şimdi macera kamerası alanının devi GoPro ilk drone’unu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Macera kameralarıyla ünlenen bir girişim olan GoPro, şimdiye kadar bu alanda lider olmaya odaklanmıştı. Ardı ardına çıkardıkları ürünlerle bunu da başarmış durumdalar. Dolayısıyla şimdi yeni bir pazara giriş yapma zamanı. GoPro, DJI’ın lider olduğu son kullanıcılara yönelik drone pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Birçok farklı segmentte drone üreten DJI’ın karşısında GoPro’nun drone’u farklı bir özelliğe yoğunlaşacak gibi görünüyor: 360 derece video. Özellikle sanal gerçeklik trendi ve Facebook’un sürüklediği 360 derece video pazarına yönelik ürünler özellikle video prodüktörlerinin dikkatini çekiyor. Hatta GoPro’nun da birkaç farklı cihazı birleştiren bir ürünü var. Ancak GoPro’nun drone’unda çok daha kompakt ve komple bir çözüm sunması bekleniyor. Drone’un adının ise ‘Karma’ olması bekleniyor.

GoPro Spherical: Tahiti Surf VRAnthony Walsh and Matahi Drollet bring us inside some of the biggest barrels Tahiti has to offer in full 360°.For the most immersive experience, click and drag on your desktop, or move your iOS device in any direction.

Posted by GoPro on 12 Kasım 2015 Perşembe

Drone pazarı çok büyük ve rekabetin yüksek olduğu bir pazar olsa da halen yeni fikirlere açık. Türkiye’de faaliyet gösteren Maxwell de bu alanda yenilikleriyle kendine farklı bir yol çizmeye çalışan girişimlerden biri.

Kaynak: The Verge