Blog

Google’ın Kurucuları Şirketin Gelecek Vizyonunu Anlattı (Video)

Google’ın kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, katıldıkları bir röportajda hem geçmiş hem de gelecek adına açıklamalarda bulunmuş.

Google’ın kurucularından olan Larry Page’i CEO olduktan sonra daha sık görüyoruz. Ancak iki kurucu da dünya çapında üne sahip olsalar da onları yan yana görmek mümkün. Khosla Ventures sahibi Vinod Khosla, iki kurucuyu bir söyleşi için bir araya getirmiş.

Larry Page ve Sergey Brin’in birçok soruya verdiği röportaj yaklaşık 40 dakika sürüyor. Şirketin ilk yıllarından gelecek vizyonuna dair birçok konuya değinilen bu röportajı aşağıda izleyebilirsiniz.

Bazı konu başlıkları şöyle:

– Google, 1999 yılında Excite’a satılmak üzereymiş. Page ve Brin, kendilerine 1 milyon doların üzerinde bir para teklif edildiğini ancak Excite’ta Google’ın ihtiyacı olan ”tutku” olmadığı için şirketi satmaktan vazgeçtiklerini söylüyor.

– Google kurucuları, şirketin geleceğini iki alan üzerine olacağını söylüyor: Akıllı makineler ve yapay zeka.

– CEO Larry Page, bir arama motoru olarak Google’ın hedefinin ise internetin ”orantısız” yapısını düzeltmek olduğunu söylüyor. Page’e göre insanlık internete çok fazla veri giriyor ancak bu verilerden yeterince fayda elde edemiyor.

– İki kurucu da aralarında hiç görüş ayrılığı olup olmadığını yönündeki bir soruya hayır yanıtını veriyor.