Blog

Google’dan ücretsiz makine öğrenmesi kursu

Google, makine öğrenmesi ”machine learning” konusundaki en kapsamlı yöntemlerden biri olan ”deep learning” yöntemini daha fazla kişinin kullanabilmesi için bir online kurs hazırlamış.

Makine öğrenmesi geleceğe yönelik en önemli teknolojik gelişmelerden biri. Zira insanoğlu daha akıllı bilgisayarlar, robotlar isterken çok gelişmiş yapay zekâlara ihtiyaç duyuyor fakat bir yazılımı tek taraflı şekilde geliştirmek hem zor hem de vakit alıyor. Bu sebeple de yapay zekânın gelişimi çok yavaş ilerliyor. Ancak artık makine öğrenmesi algoritmaları sayesinde yazılım, sensörlerden elde ettiği verilerle kendi kendini geliştirmeye devam edebiliyor. Elbette bunu sağlamak pek kolay değil ve birçok açıdan yolun başındayız. Bu sebeple Google, makine öğrenmesi konusunda ücretsiz bir kurs açarak yazılımcı ve mühendislerin elindeki bilgilerden faydalanmasını sağlamak istemiş.

Google’ın yeni yayınladığı açık kaynaklı makine öğrenmesi platformu olan TensorFlow’u temel alan kurs, Udacity’nin online öğrenme platformu üzerinde yayınlamış.

Toplamda 3 ay gibi sürede tamamlanabilen kursa bu linkten ulaşabilirsiniz.