Blog

Google Glass Şimdi de Herkes İçin Satışa Çıkıyor

Google, akıllı gözlük  Glass’ı bir süre önce sınırlı sayıda satışa sunmuştu. Şimdi ise isteyen herkes Google Glass sahibi olabiliyor. Elbette 1500 dolar ödemek kaydıyla.

Google, Glass’ı yavaş yavaş seri üretime hazırlıyor. Explorer programını uzun süredir sürdüren firma, Glass’ın kullanım alanlarını sergilemek için birçok farklı etkinliğe Glass sağlıyor. NBA ve Golf turnuvalarını buna örnek olarak gösterebiliriz. Bununla birlikte kullanıcılar da Explorer programına dahil olabiliyorlar. Google zaman zaman sınırlı sayıda satış yaparak yeni kullanıcılara Google Glass’ı test etme imkanı sunuyor.

Şimdiye Glass, hep sınırlı sayıda satışa sunulmuştu. Google, ilgi gören son satışın ardından Glass’ı herkesin beğenisine sunmaya karar vermiş. Bu hala bir seri üretim süreci değil. Fakat Google, bundan böyle kullanıcılar arasından seçim yapmadan 1500 dolar veren herkesin Glass satın alabileceğini açıkladı. Dolayısıyla bu yüksek meblayı ödeyen herkes Google Glass’a sahip olup test edebilecek.

Elbette 1500 dolarlık fiyat etiketiyle Glass’ın peynir ekmek gibi satmayacağı kesin. Türkiye’de de Amerika’dan gelen ürünlerin fiyatları 4000 TL’ye yaklaşıyor. Bakalım Google Glass’ın seri üretim fiyatları ne seviyede olacak.

http://www.google.com/glass/start/