Blog

Google Campus, Brezilya Ofisini Açtı!

Dünya’nın önemli noktalarında açılan Google Campus’lerin bir yenisi de Brezilya’nın StartUP ekosisteminin kalbi olan São Paulo’da bizlerle.

Daha önce hem Brezilya StartUP Ekosistemi hem de Google Campus Brezilya Yolcusu başlıklı yazılarımızla sizlere haberini verdiğimiz Google Campus São Paulo, artık aktif bir şekilde hizmet vermeye 13 Haziran itibariyle başladı.

Tel Aviv, Londra, Seul, Madrid ve Varşova’dan sonra şimdi de São Paulo!

Google’ın sadece birkaç ülkede kampüsü bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, Google sadece gençlerine ve ekosistemine inandığı ülkelere kampüs açıyor ki girişimciler gerekli eğitimi alsın ve yatırımcılar ile yollarına sorunsuz devam edebilsinler. São Paulo’da bu noktalardan biri. Brezilya’nın en büyük kenti São Paulo’yu da Google yükselen yıldız olarak görüyor, yeni girişimler için.

Google, Güney Amerika’daki önemli tüm etkinliklerini burada, São Paulo Campus’te gerçekleştirmeyi planlıyor. Ayrıca girişimci gençler için düzenli etkinlikler düzenlenecek ve içeride keyifli zamanlar geçirerek StartUp projeleri üzerinde çalışmaları sağlanmış olacak.

Ücretsiz olarak üye olabileceğiniz Campus’e, sadece kahve içip, projelerinize çalışmak için dahi gidebilirsiniz. İster yatırımcılarla ister diğer startup projeleriyle bluşmak isteyin, Google Campus tam olarak sizin isteklerinize cevap vermek üzere dizayn edilmiş.

Otoparklar, kafeteryası, toplantı ve sunum salonları ile donatılmış bir binanın içinde hizmet veren Google Campus, ciddi girişimcilik eğitimlerine de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yani São Paulo’daki girişimciler, düzenli olarak organize edilen etkinliklerle yeni network ağları ile buluşmakla kalmayıp, kendilerini geliştirip projelerine birer adım kazandırma fırsatını yakalamış olacaklar.

Orta sınıfın gelişmesi, alım gücünün hızla büyümesi ve bununla birlikte internet erişiminin fiber teknolojisi ile ultra hıza ulaşmasıyla birlikte internet dünyası artık her eve girmiş oldu ve bu da yeni girişimcilerin hızla StartUp havuzlarına atlamalarına vesile oldu, Brezilya’da. Bu sebepledir ki, hızla teknolojiyi geliştirmeye çalışan Brezilyalı genç nesil, Google’ın dikkatini çekmiş olacak ki, São Paulo da Google Campus’ün açıldığı sayılı şehirler arasına ismini yazdırmış.

Brezilya’dan etkilenen tek şirket tabi ki Google değil. Ancak Google Campus, çok büyük bir adım, hem girişimci ve hem de yatırımcılar için.

Said Murat – São Paulo / Brezilya