Blog

Google 15 Nisan’da Sınırlı Sayıda Glass Satacak

Giyilebilir teknolojiler alanında en fazla dikkat çeken ürünlerden biri olan Google Glass, şimdiye kadar sadece geliştiricilere yönelik olarak sunulmuştu. Google, 15 Nisan’da “Explorer” programının bir parçası olarak sınırlı sayıda Google Glass satacağını duyurdu. Bu kez şanslı olan herkes Google Glass sahibi olabilecek.

15 Nisan Salı günü yapılacak satış, halen bir seri üretim lansmanı anlamı taşımıyor. Yani herkese yetecek kadar Google Glass yok. Bu satış, ürünü tam anlamıyla satışa sunmadan önce mümkün olduğunca fazla test yapabilmek amacıyla gerçekleştirilecek. Yani Google, binlerce kullanıcıya Google Glass verip hem deneyimlerini gözlemleyecek hem de muhtemel sorunları tespit etmeye çalışacak.

Bu kez Google Glass sahibi olmak için geliştirici olmaya gerek yok. Satış herkese açık olacak. 15 Nisan’da başlayacak satışın sadece 1 gün sürmesi bekleniyor. Bu süre içerisinde şanslı kişiler Google Glass sahibi olabilecek. Google, sınırlı sayıda Glass satılacağını açıkladı fakat tam stok bilgisi vermedi.

Google Glass’ın fiyatı 1,500 dolar + vergiler olarak açıklandı. Programa ön kayıt yaptıran kişiler, satış için öncelikli olarak kabul edilecek. Bunun için aranan şartlar Amerika’da ikamet etmek ve 18 yaşından büyük olmak. Fakat Türkiye’deki kullanıcılar da Amerika’da adres hizmeti sunan siteler aracılığıyla Google Glass satışına katılabiliyor. Elbette fiyata bir de kargo ücreti ekleniyor.

Google Glass’ın 2014 sonlarında global olarak satışa sunulması bekleniyor. Umalım da fiyatı 1,500 dolar olmasın.