Blog

GittiGidiyor Instagram üzerinden satış yapmaya başladı

GittiGidiyor, Instagram üzerinden satış yapmaya başladı. Üyeler ve misafir kullanıcılar, beğendikleri ürünü ”hemen al” yazarak anlık bir şekilde satın alabiliyorlar.

GittiGidiyor üyesi olan ve olmayan tüm kullanıcılar bundan böyle GittiGidiyor Instagram hesabında paylaşılan ürünlerin yorum kısmına “Hemen al” ile birlikte kullanıcı adı/e-posta adreslerini yazarak o ürünü GittiGidiyor üzerinden satın alabilecekler. Mobil üzerinden hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunan bu işlem sonrasında kullanıcılara otomatik olarak yönlendirilen e-posta üzerinden Instagram’da başlatılan satın alma işlemi tamamlanacak.

Mobil cihaz kullanımı hızla artarken, kullanıcılar vakitlerinin büyük bir kısmını online olarak geçiriyor. Dünya mobilin etrafında dönerken bu kanallarda var olmak, herkese mobil internet sitesi, tablet bilgisayar ve akıllı telefon uygulamalarıyla her an her yerden kolayca ulaşabilecekleri güvenilir bir platform sunabilmek, e-ticaretin en önemli bacağını oluşturuyor. Araştırmalara göre* 40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye’deki internet kullanıcıları; gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80’ine ise mobilden erişim yapılıyor.