Blog

Girişimciler için Satış Demo Day

Erken aşamadaki girişimcilerin problemlerinden bir tanesi satış yapmaktır. Özellikle ürünlerini pazara yeni sürmüş olan girişimciler büyük şirketleri referans olarak almak istemektedirler ancak bu şirketlere ürün / hizmet satmak görüldüğü kadar kolay olmamaktadır. Arkadaşlardan şirkette tanıdık olup olmadığı sorulur, ilgisiz bir bölümden bulunan bir uzman arkadaş üzerinden gidilerek doğru kişiye ulaşmak içinde onlarca toplantı yapılır, hatta bu toplantılar sırasında organizasyon şemasındaki kişiler değişir girişimlerin görüştükleri departmanın görev tanımı bile değişebilir. Aylarca süren çoğunlukla olumsuz sonuçlanacak heyecanlı günlerde girişimciler verimli geçirecekleri en önemli günlerini kaybedelerler.

Son yıllarda bize bir çok şirket girişimcilerle tanışmak ve onların ürünlerini kullanmak hatta yardımcı olmak istediklerini söylediler. Hem şirketlerinin rekabette geride kalmaması için hem de yaratıcı girişimlerin ilk ürünlerini kullanmak istedikleri için erken aşama girişimlerle tanışmak istiyorlar. Bunun için şirketleri içinde girişimleri değerlendirecek ve binlerce başvuruyu okuyacak ekipleri maalesef olmuyor. Girişimlerle rassal olarak tanışıyorlar ve çözüm için verimsiz bir süreç içinden geçiyorlar. İşte ‘erken müşteri’ veya satış demo day dediğimiz gün bu iki sorundan yola çıkarak ortaya çıktı.

Ürünü olan henüz ilk / erken müşterilerini arayan girişimler şirketlere sunum yapacaklar. Şirketler bu girişimlerin ürün hizmetlerini kendi süreçleri içinde nerede kullanabileceklerini düşünerek sunumları dinleyecekler. Girişimler 1 gün içinde 50’nin üzerinde şirkete sunum yapacak, şirketler 1 gün içinde ürünleri olan ve kullanabilecekleri 50’nin üzerinde girişimi dinleyecek ve birebir network yapma fırsatı bulacak.

İlk Erken Müşteri Demo Day’i (Early Customer Demo Day) 23 Mayıs Salı günü yapacağız.

Sunum gününe katılmak isteyen girişimler buradan başvuru yapabilirler.

Sunum gününde girişimleri dinlemek isteyen şirketler bu adresten kayıt olabilirler.