Blog

Girişimci Ruhlu Kadınlar Rail Girls’de Buluşuyor

Dünya çapında çeşitli kentlerde düzenlenen Rails Girls ilk kez Türkiye’ye geliyor. 4 ve 5 Ekim tarihlerinde İstanbul’da Rails Girls etkinliği düzenleniyor.

İlkinin 2010 yılında Helsinki’de düzenlendiği, Finlandiya çıkışlı Rail Girls, pek çok Avrupa kentinde, ABD ve Japonya’da buluşmalar düzenlemiş, kâr amacı gütmeyen, gönüllü çalışma temelinde yürüyen uluslararası bir open-source IT-projesi. Etkinliklere bugüne kadar 100’den fazla kadın katıldığı belirtiliyor.

1,5 gün süren etkinlikte teknoloji ve yazılım dünyasını daha iyi anlamak ve kendilerini geliştirmek isteyen kadınlar ‘Designing your web app’, ‘Let’s get coding!’ ve ‘Understanding web applications’ gibi sunumlarla hayata geçirmek istedikleri bir fikir varsa ihtiyaçlarının neler olduğunu görerek, düşüncelerini ve tasarımlarını hayata geçirme olanaklarını zenginleştirecek.

En iyi haber ise, etkinlikler katılımcılara tamamen ücretsiz. Ayrıntılar ve başvuru için www.railsgirls.com/istanbul sayfasını veya twitter hesabını ziyaret edebilirsiniz.