Blog

Genç Girişimciler Hayallerini Gerçeğe Dönüştürüyor!

 Etohum‘un ana sponsorlarından olduğu, üniversiteli girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesi için fırsatlar sağlayan EnterPrize Girişimlik Yarışması’nda son etaba gelindi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği yarışmada etaplar boyunca çeşitli eğitimlerden ve mentorluk desteğinden yararlanan finalist 10 grup, final sunumlarını 2 Mayıs tarihinde İstanbul Kongre Merkezi – Çamlıca Salonu’nda gerçekleştirecektir. Başta Hasan Aslanoba, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Ülker ve Abdullah Orhun Kaya olmak üzere pek çok girişimcilik ekosistemi mensubu önünde gerçekleşecek final sunumlarının ardından 75.000 TL ödül dağıtılacaktır. Ayrıca gruplar 2 Mayıs gününde salonda hazır bulunacak olan melek yatırımcılar tarafından projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım almak için yarışacaklardır.

Denizbank, Etohum, SAP ve FTNT ana sponsorluğunda, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü organizatörlüğünde gerçekleşmekte olan yarışmada 28 Ekim – 6 Aralık tarihleri arasında İdealem platformu üzerinden alınan 451 iş fikri arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda en başarılı 10 grup belirlenmiştir. Bu 10 grup Girişim Fabrikası tarafında 6 haftalık bir eğitime sahip olmanın yanı sıra Nevzat Aydın, Sina Afra, Fatih İşbecer, Alemşah Öztürk gibi mentorlerle 6 hafta boyunca çalışma imkanı bulmuştur.

Geleceğin iş dünyasında önemli rol oynayacak olan yarışmacılarımızın projelerini dinlemek için 2 Mayıs’ta tüm girişimcilik ekosistemi mensuplarını İstanbul Kongre Merkezine davet etmekteyiz. Katılımınızı [email protected] mail adresine bildirmeniz yeterlidir. Etkinlik ücretsizdir.