Blog

Friendshippr İle Kargonu Ücretsiz Yolla

Londra’daki bir arkadaşınıza yeni yıl hediyesi aldınız fakat bu hediyeyi göndermek için bulunduğunuz ülkeden Londra’ya kargo ücreti ödemek istemiyorsunuz. Friendshippr girişimi tam da bu isteğinizi gerçekleştirmek üzere Facebook arkadaşlarınızla bağlantı kurmak ve kişisel FedEx ağınızı oluşturmak için çalışmaktadır.

Friendshippr geçtiğimiz ay içerisinde piyasaya sürülen, mevcut Facebook arkadaşlarınızdan sizin için paketlerinizi iletebilecek olanları bulmak üzere geliştirilmiş bir ios uygulamasıdır. Uygulamanın çıkış noktası göndermek istediğiniz bir paketin herhangi bir ücret ödemeksizin online bir kanal vasıtası ile yerine ulaştırılmasıdır. Bu yüzden uygulamayı kullanan bir kişinin kargo konusunda ona yardımcı olabilecek Facebook arkadaşlarını bulmasına olanak sağlar.

Friendshippr benzeri uygulamalara Deliv ve PiggyBee örnek verilebilir. Deliv sizinle aynı civarda yaşayan insanlarla bağlantı kurarak kargonuzun aynı gün içerisinde lokal bir bölgeye transferini sağlamak üzerine çalışmaktadır. PiggyBee ise seyahat severlerin yolculukları sırasında başka insanların çevre dostu paketlerini gittikleri yerdeki bir adrese transfer etmelerini sağlayan bir uygulamadır. Seyahat ederken başkalarına yardımcı olmak için nereden nereye yolculuk ettiğinizi PiggyBee’ye bildirmeniz yeterlidir. Aynı şekilde siz de bir kargonuzun başka ülkedeki bir adrese ulaştırılmasını istiyorsanız bu uygulamaya girerek o ülkeye seyahat edecek kişilerden yardım alabilirsiniz.

Friendshippr kurucuları geliştirdikleri akıllı telefon uygulaması ile bu alanda büyük değişimlere öncü olacaklarını düşünmektedir. Uygulama ile birlikte gönderim yapmak istediğiniz konumda olan birçok insana kısa sürede ulaşmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda uygulama, size yardımcı olan arkadaşlarınızı ödüllendirebileceğiniz bir servisle beraber gelmektedir.

Friendshippr; Amerika’da kurulmuş ve Dubai üzerinden operasyonlarını yürütmekte bir girişim şirketidir. Şirket geçtiğimiz gün Dubai’deki melek yatırımcılardan 670.000 dolar yatırım almıştır.  Şirketin melek yatırımcıları Friendshippr’dan önce AirBnb, Uber ve Google’a yatırım yapmıştır.

 

Kaynak:

Friendshippr

How you can turn your Facebook friends into your own UPS with this app