Blog

Facebook’un Slingshot Uygulaması Yayınlandı

Facebook, bir süredir konuşulan Snapchat rakibi Slingshot uygulamasını kullanıcılara sundu.

Anlık mesajlaşma konusunda son dönemde büyük önem veren Facebook, geçtiğimiz günlerde yeni uygulamalara yer açmak için Poke gibi başarısız uygulamalarını yayından kaldırmıştı. Elinde WhatsApp ve Facebook Messenger gibi iki önemli silah bulunan Facebook’un farklı bir hamle yapacağı belliydi. Bu hamle Snapchat’e rakip olabilecek Slingshot uygulaması oldu.

Bugün kullanıcıların beğenisine sunulan Slingshot, kesinlikte Snapchat’i hedef alıyor. Fakat birebir taklitçi olmak yerine farklı özelliklerle kullanıcıyı yakalamayı hedefliyor. Snapchat içerisinde kısa sürede kaybolan mesajlar Slingshot’ta 30 gün süreyle kalıyor. 30 günün sonunda ise siliniyor. Esas dikkat çekici olan ise Slingshot’ın %100 etkileşim şartı koşması. Yani arkadaşınız size bir mesaj gönderdiğinde bunu görebilmek için sizin de bir karşılık vermeniz gerekiyor. Yani siz bir görsel yollamadan mesajın kilidini açamıyorsunuz.

Uygulama Snapchat gibi direk kamera arayüzüyle açılıyor. Bu ekranda fotoğraf çekip düzenleme yapmak mümkün. Ayrıca Slingshot ile video da çekilebiliyor. 15 saniyeyle sınırlı videolar çekip arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Son olarak uygulamaya girmek için Facebook şartı aranmadığını belirtelim. Facebook kullanıcıların cep telefonu numaralarıyla da uygulamaya girebilmesini mümkün kılmış. Yani Facebook, bu uygulamayı Facebook üyesi olmayan kişilerin de kullanabilmesini istiyor.

Şuan sadece ABD’de uygulama mağazalarına giren Slingshot’ın Android ve iOS versiyonları mevcut.