Blog

Facebook, Mobil’de 1 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Dün kendi mâli takvimine takvimine göre 2014’ün ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Facebook, özellikle kâr ve mobil konusundaki yükselişiyle dikkat çekmişti.

Dün WhatsApp, 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını da açıklamıştı. Bugün de WhatsApp’in sahibi Facebook, mobilde aylık olarak aktif olan 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Facebook için ilk kez mobil kullanıcı sayısı  1 milyara ulaşmış oldu. Açıklanan rakamlara göre Facebook’un toplam aylık aktif kullanıcı sayısı ise 1.28 milyarı aştı. Bunların içinde 341 milyon kullanıcı Facebook’a sadece mobilden giriyor.

Facebook’un günlük aktif kullanıcı rakamları da hiç fena değil; Her gün 802 milyon kullanıcı Facebook’a giriyor ve bunların 609 milyonu mobilden. Bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında Facebook’un kullanıcı rakamları konusunda büyümeye ciddi biçimde büyümeye devam ettiği görülüyor.

Facebook’un gelirleri bir önceki çeyreğe göre biraz azalma göstermiş olsa da yıl bazında bakıldığında gidişat güzel. Firma 2.5 milyar dolar gelir ve 1.07 milyar dolar kâr ile yıl bazında rakamlarını neredeyse 3’e katlamış.

Facebook’un detaylı rakamlarına buradan ulaşabilirsiniz.