Blog

Facebook Kafayı Snapchat’e Taktı

Facebook, WhatsApp’i satın almadan önce Snapchat’i almak için girişimlerde bulunmuştu. Ancak Snapchat, 3 milyar dolarlık teklifi reddederek gündeme oturmuştu. Facebook birkaç ay sonra 19 milyar dolara WhatsApp’i satın alarak anlış mesajlaşma alanında en büyüğe sahip oldu. Fakat gelen bilgiler Facebook’un Snapchat’e olan ilgisinin bitmediğini gösteriyor.

Facebook’un Snapchat ile yeniden masaya oturması beklenmiyor. Eğer söylentiler doğruysa Facebook, satın alamadığı Snapchat’in karşısına bir rakip çıkartmayı amaçlıyor.

The Financial Times’ın haberine göre Facebook, Slingshot isimli uygulama ile Snapchat’e rakip olacak. Bu uygulamanın uzun bir süredir geliştirildiği fakat çekinceler sebebiyle şimdiye kadar piyasaya sunulmadığı söyleniyor.

Snapchat’in şuan Facebook Messenger ve WhatsApp’tan farkı anlık video paylaşımını ön plana çıkartması. Facebook, bu iki uygulamasıyla da artık video göndermeyi mümkün kılsa da Snapchat kadar pratik değil.

Son olarak Poke uygulamasını yayından kaldıran Facebook, Poke’un sahip olduğu bazı özellikler ve Snapchat benzeri özellikleri bir araya getirerek Snapchat uygulamasını yayınlayacağı söyleniyor.

Kaynak