Blog

Facebook, Fitness Uygulaması Moves’u Satın Aldı

Özellikle mobil alandaki büyümesiyle dikkat çeken Facebook, bu alanda yeni planları hayata geçirmeye de devam ediyor. Facebook, son olarak Fitness uygulaması Moves’u da satın aldı.

Facebook’un mobil ziyaretçilerinin sayısı son olarak 1 milyarın da üzerine çıktı. Dolayısıyla belki de akıllı telefonlarda en çok kullanılanlardan biri Facebook. Fakat Facebook son dönemde bununla da yetinmedi ve en çok kullanılan 10 uygulama arasında sayabileceğimiz Instagram ve WhatsApp’i de satın aldı. Mobilde Facebook’un girmediği hangi alan kaldı derseniz, bir Fitness kalmıştı ki Moves’u satın alarak o alana da el attılar.

iOS ve Android’in için aktivite takip uygulamaları geliştiren Moves, Facebook bünyesine katıldığını açıkladı. Facebook tarafı bu konuyla ilgili bir açıklama yapmazken Move ekibi, şirket ismi ya da uygulama içeriğiyle ilgili bir değişiklik yaşanmayacağını duyurdu. Anlaşmanın maddi boyutları hakkında da bilgi verilmedi.

Moves, Finlandiya merkezli girişimlerden biri. 2012 yılında çalışmalara başlayan Moves, ilk uygulamasını 2013 yılında yayınlamıştı. 2013 yılında ise Moves’un iOS uygulaması Apple’ın M7 hareket işlemcisini destekleyen ilk uygulamalardan biri olmuştu.

Böylece Moves, 2 yıllık bir serüvenin ardından Facebook’a katılmış oldu.