Blog

Facebook Etkisi WhatsApp’a Yaramış

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyümeye devam ediyor. Şirket, 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Facebook tarafından muazzam bir miktar karşılığında satın alınarak gündeme oturan WhatsApp, büyümeye devam ediyor. Şirket, bugün resmi blogundan yaptığı açıklamada aylık aktif kullanıcı sayısının 500 milyona ulaştığını açıkladı. Bu rakam, Facebook WhatsApp’i satın aldığında 450 milyondu. Yani Facebook bünyesine katıldığından bu yana 50 milyon kullanıcı WhatsApp kullanmaya başlamış.

WhatsApp, artışlarda Facebook’un etkili olup olmadığına dair bir açıklama yapmadı. Fakat WhatsApp’a en çok kullanıcının katıldığı ülkelere bakarsak bunlar aynı zamanda Facebook’un da çok başarılı ülkeler. Yani Facebook etkisi WhatsApp’a yaramış gibi görünüyor.

Yine resmi açıklamada verilen bilgilere göre kullanıcılar WhatsApp üzerinden her gün 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video gönderiyor.  WhatsApp’in yakında sesli görüşme özelliğini de mobil uygulamalarına eklemesi bekleniyor.