Blog

Evidea 50 milyon değerlemeyle 3 milyon dolar yatırım aldı

2010 – 2011 döneminde Etohum girişimi olarak adını duyuran Evidea.com, Tiger Global’den 50 milyon dolar değerlemeyle 3 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Etohum’dan aldığı yatırımla yola çıkan, ardından Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli ve Tiger Global’den yatırım alan Evidea.com, son dönemde biraz sessiz olsa da istikrarlı büyümesini devam ettiriyordu. Yılda %200’e yakın bir oranla büyüyen Evidea.com’a bu büyümeyi destekleyecek üçüncü yatırım yine Tiger Global’den geldi.

Evidea

Evidea.com’a 3 milyon dolar yatırım yapan Tiger Global, bu rakamı 50 milyon dolarlık bir değerleme üzerinden belirlemiş.

2008’de iki kişi; kurucuları olan Timur Tandoğar ve Tuğberk Keselioğlu ile yolculuğuna başlayan Evidea.com 180 kişilik bir ekibe ve 10 bin metrekarelik bir depoya sahip. Her gün 3,500 paket sevkiyatı yapan şirket Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle de yurt dışına açılmış durumda.

Evidea’nın waffler tezgahından başlayan hikayesini merak edenler Timur Tandoğar ve Tuğberk Keselioğlu’nun Girişimcilik Zirvesi 2015’teki konuşmasını izleyebilirler.