Blog

Etohum’da Bu Ay En Çok Okunan, Paylaşılan 10 İçerik

1.       Her Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 10 Blog Sayfası

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler, yeni trendler, gündem haberleri, risk sermayesi yatırımcılarının hangi girişimlere neden yatırım yaptığı gibi girişimcilere yol gösterecek yararlı bilgileri bu bloglarda bulmanız mümkündür.

2.       Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Motive Edici Film

Özellikle girişimcilerin işlerini en verimli şekilde tamamlıyor olmaları için her gün önemli ölçüde motivasyona ihtiyaçları vardır. Filmler sizi yerinizden kaldırıp çalışmanızı sağlayacak bu güç konusunda önemli potansiyel oluşturur. Bu makalede yer alan filmleri izleyerek çok daha iyi girişimciler haline gelebilirsiniz.

3.       Girişimci Olmak İsteyenlere 29,5 Tavsiye

Başarılı girişimcilerin deneyimlerinden derlenen 29, 5 tavsiye girişimci olmak isteyen birçok insana ışık tutacaktır.

4.       Markanızı Duyurmanıza Yardımcı Olacak 5 Sosyal Medya Uygulaması

Bu makale ile şirketinizin ve ürününüzün adını duyurmanıza yardımcı olacak sosyal medya uygulamaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Makale; sosyal medya yönetimi, içerik takibi ve güncellemesi gibi konularda en çok kullanılan uygulamalar konusunda fikir vermektedir.

5.       Startup Turkey – M. Serdar Kuzuloğlu

Startup Turkey’de M.Serdar Kuzuoğlu’nun konuşması bu ayın en çok izlenen, paylaşılan içeriklerinden birisidir.

6.       2014’ün En Havalı Üniversite Girişimleri

Bu makalede Amerika’daki üniversite öğrencilerinin hayata geçirdikleri girişim fikirleri yer almaktadır.

7.       Küçük Ülkelerin Başarılı Girişimleri

Bu makalede İsveç,Estonya, Finlandiya gibi küçük ülkelerden çıkan başarılı girişimler ve bu ülkelerin demografik bilgileri yer almaktadır.

8.     Mükemmel İş Ortaklığının 5 Püf Noktası

İş ortaklığı romantik ilişkilere benzer, aldatıcı olabilir ve istatistiksel olarak başarısızlığa uğrama ihtimali daha yüksektir. Titatic gibi hızla batmak yerine şirketinizi bir sonraki seviyeye ulaştırmanızı sağlayacak ortağınızı nasıl seçebilirsiniz?

9.       Her Girişimcinin İzlemesi Gereken TED Videoları

Bu makalede TED.com ‘u açıp tüm konuşmaları izlemeye vakti olmayan girişimciler için fikirlerin nasıl pazarlanacağı, çalışanların pozitif bir şekilde nasıl motive edileceği, iş yaşamının sağlıklı bir şekilde nasıl dengeleneceği ve başarılı bir toplantı yönetiminin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili en parlak ve en iyi videolar yer almaktadır.

10.   Renklerin Satın Alma Kararına Etkisi

Renk seçimleri ile insanların satın alma kararlarını etkilemek ve satışları arttırmak mümkündür. Bu makale ile hangi renklerin hangi uygulamalar için daha etkili olduğunu görebilirsiniz.