Blog

Etohum Yatırımcı Kulubü genişliyor

2008 Haziran ayında kurulan Etohum Yatırımcı Kulubü 15 Şubat Cuma günü Startup Turkey‘in ilk gününde Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan ‘Bireysel Katılım Sermayesi‘ yönetmeliğiyle beraber 2013 yılında Lisanslı Yatırımcı Ağı haline geliyor.

5 yıldır 30’un üzerinde  yatırımcı katılımıyla bugüne kadar Etohum sürecinde seçilen bir çok girişime yatırım yapan kulübümüz yeni bireysel ve kurumsal yatırımcıların katılımına açıldı.

Her yıl binlerce başvuruyu değerlendiren ekibimiz girişimcilerle birebir görüşmeler yaparak 40 girişime indiriyoruz. Daha sonra bu kısa liste sadece yatırımcı kulubümüzün davetli olduğu toplantıda projelerini sunuyorlar. Bu sunumlara gelmeden önce girişimcilerimizi uzun süreli mentörlük ve eğitim programı sunuyoruz. 2013 yılında öncelikli olarak gelen projeler düzenli olarak kulubümüze sunum yapacaklar.

2014 yılında Startup Turkey Etohum kampında sadece Türkiye’den değil bir çok ülkeden davet ettiğimiz girişimcilerin sunumlarını kulubümüz üyeleri öncelikli olarak ulaşabilecekler. Bu yıl kampımıza 18 ülkeden yüzlerce katılımcı ve girişimciyi davet ettik. 5 yıldır gelişen Startup Turkey kampında yatırımcılarımız girişimcilerle bire bir tanışma ve değerlendirme fırsatını yakaladılar.

Girişimcilerimizin sağlıklı bir süreç içinde büyümelerine yardımcı olacak yeni yatırımcı adaylarımızın süreç içindeki Etohum toplantılarına katılmalarını rica ediyoruz.