Blog

Etohum Londra Toplantısının Konuşmacıları Belli Oldu

Etohum olarak 12 Kasım’da Londra’da düzenleyeceğimiz toplantımızın konuşmacıları belli oldu.

Etohum Londra toplantısına Pru Ashby, Burcak Unsal, Nevzat Aydın, Koray Karataş ve Ferhan Cook katılacak.

London & Partners’da teknoloji sorumlusu olan Pru Ashby daha önce Sidney ve Şangay’da birçok farklı şirkette çalıştıktan sonra Londra’ya yerleşmiş. Think London’da iş geliştirme müdürü olarak çalışan Ashby, ardından London & Partners’a katılmış. Şuan şirketin devlet ilişkileri sorumlusu, teknoloji sorumlusu ve kıdemli iş geliştirme müdürü olan Pru Ashby, Tech City UK’de de işbirliği sorumlusu rolünü üstlenmiş durumda.

Burçak Ünsal ise Türkiye’nin en önemli ve tanınmış avukatlarından biri. Ünsal Gündüz Hukuk Ofisi’nin sahibi olan Burçak Ünsal, aralarında Google ve YouTube’un da bulunduğu bir çok teknoloji şirketininin hukuk danışmanlığını yapmıştır.

Nevzat Aydın, hepimizin tanıdığı üzere YemekSepeti’nin kurucusu ve Türkiye’nin en önemli girişimcilerinden biri.

Ferhan Cook, Türkiye’nin en başarılı iş kadınlarından biri. Daha önce Apple’ın Amerika’daki merkezinde ve Paris’te multimedya başkanı olarak 11 yıl görev yapan Cook, birçok farklı şirketteki deneyimlerinin ardından m-Spark.org’u hayata geçirmiş. Kendisi aynı zamanda Galata Business Angels oluşumunun da kurucu üyelerinden biri.

Koray Karataş, Hacettepe Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühensdisliği ve Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimi gördü. 15 yıl kadar büyük ölçekli Kamu Yazılım projelerinde görev aldı. Ardından Almanya Siemens firmasının merkezinde görev yapmaya başlayan Karataş, 2006 yılında  görevinden ayrılarak kendi girişimini hayata geçirdi akakce.com’u kurdu ve halen bu şirketin yöneticiliğini yapmakta.

Etohum Londra’ya kayıt olabilmek için: http://london.etohum.com/