Blog

Etohum girişimleri San Francisco’da 500 Startups ofisinde buluştu

San Francisco konferansı öncesinde 3 girişimi 10 günlük bir eğitim ve mentörlük programına götüren Etohum, 500 Startups gibi dünya çapında girişimcilik hızlandırıcıyla da işbirliği yapıyor. Etohum’la San Francisco’ya giden girişimler 500 Startups ofisinde eğitim ve mentörlük almaya başladı.

17 Haziran’daki Etohum San Francisco konferansı öncesinde 10 günlük bir programa başlayan Chain, Rent’n Connect ve BookMe, hem değerli eğitimlere katılıyor hem de önemli mentörlerle  görüşme fırsatı yakalıyor. 10 günlük bu programın ardından da Etohum San Francisco konferansında yatırımcılara sunum yapma şansına erişecekler.

Etohum’un bu yıl San Francisco’ya götürmek için seçtiği 3 girişimi yakından tanımak gerekirse;

Chain

Chain’den Kemal Apaydın ve Etohum kurucusu Burak Büyükdemir

Chain: Kemal Apaydın tarafından kurulan Chain, seminer, konferans ve fuar gibi etkinliklerde çevrenizde bulunan profesyonellerle daha kolay tanışabilmenizi sağlayan bir mobil uygulama.

rentnconnect

Rent’nConnect’ten Özgür Gen ve Etohum kurucusu Burak Büyükdemir

Rent’n Connect: Özgür Gen ve Deniz Aydemir tarafından kurulan Rent‘n Connect, düşük maliyetli ve esnek, 3G’li mobil cihaz kiralama servisi. Rent‘n Connect, pahalı dolaşım ücretlerinden kaçınmak ve Türkiye’deyken hızlı, güvenilir ve uygun ücretli mobil internet erişimine ihtiyaç duyan turistlere hizmet vermekte.

bookme

Bookme’den Faizan Aslam ve Etohum kurucusu Burak Büyükdemir

BookMe: Pakistan merkezli bir girişim olan bookme.pk, online otobüs ve sinema bilet satışı anlamında ülkenin en gelecek vadeden şirketi konumunda. Geçtiğimiz günlerde 4 milyon değerleme üzerinden miktarı açıklanmayan bir yatırım alan BookMe’ye ilk aşamada Etohum da seed yatırımı yapmıştı. BookMe adına kurucu Faizan Aslam San Francisco’da bulunuyor.

Etohum San Francisco konferansına katılmak için bu linkten kayıt olabilirsiniz: etohumsf.com