Blog

Etohum EBAN üyesi oldu

Etohum, Avrupa’daki melek yatırımcılar, tohum fonları ve erken aşamadaki şirketleri destekleyen iş meleklerini biraraya getiren ağ EBAN‘e üye oldu. Böylece önümüzdeki dönemde daha aktif olarak yabancı ağlarla ilişkiyi geliştirmeye çalışıyor olacağız. Avrupa’daki melek yatırımcıların ilgisinin giderek arttığı bu noktada Avrupa İş Melekleri Ağı (EBAN)‘la işbirliği tüm girişimcilere faydalı olacağını umut ediyoruz.

Avrupa’daki iş meleklerini bir araya toplayan, Avrupa İş Melekleri Ağı (EBAN) 27 ülkeden 100’den fazla kurumu bir araya getiriyor. Avrupa İş Melekleri Ağı (EBAN), 1999 yılında, Avrupa’nın önde gelen iş melekleri ağlarından oluşan bir grup tarafından, EURADA (Avrupa Bölgesel Kalkınma Ajansları Birliği) ile Avrupa Komisyonu’nun mali desteğiyle kuruldu. EBAN’ın amacı iş meleklerinin bölgesel ekonomik kalkınmadaki rolleri hakkında tüm Avrupa’yı bilinçlendirmek, girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirmek.  Kurulduğu günden beri EBAN, aşağı yukarı 20 üyeli bir organizasyondan, 27 ülkede kurulu 100’den fazla üye kurumu içinde barındıran büyük bir birliğe dönüştü. Türkiye’nin de üyesi olduğu EBAN, günümüzde Avrupa’da faaliyet gösteren 320 iş melekleri ağından yaklaşık 250 tanesini temsil ediyor.

Avrupa’daki yatırım piyasasını temsil eden EBAN, melekler piyasasında araştırmalar yapmak, gerçekleri ve eğilimleri tespit etmek, en iyi uygulamaları tanımlamak gibi hizmetler de veriyor.

EBAN’in hedefleri:

– Avrupa’daki başlangıç aşamasındaki yatırım piyasasını temsil etmek,
– Melekler piyasasında araştırmalar yapmak, gerçekleri ve eğilimleri tespit etmek,
– En iyi uygulamaları tanımlamak ve paylaşmak,
– Avrupa’daki iş melekleri ağları ile başlangıç aşamasındaki fonların rolünü anlatmak ve bilinirliklerini sağlamak,
– Sektördeki aktörler arasındaki sinerjiyi ve ağ oluşturma fırsatlarını ortaya çıkarmak,
– Avrupa’da profesyonel yapılar ile kalite standartlarının ortaya çıkmasını sağlamak,
– Melekler ve başlangıç aşamasındaki yatırımlar endüstrisini ve hareketlerini desteklemek.
Eban hakkındaki röportaj için

Etohum Yatırımcı Kulubü

Etohum Yatırımcı Kulubü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Etohum Fonu katılımcıların referanslarını kullanabilirsiniz