Blog

Etohum Bakü’de Neler Oldu?

Bu makale Technimum editörü Ellada Mustafayeva tarafından kaleme alınmıştır.

30-31 Mayıs 2014 tarihinde, Bakü’de yeni Etohum girişimcilik toplantısı düzenlendi.

Sabah saatlerinde katılımcılar için yapılan rehberlik panelinde organizatörler deneyimlerini yerel girişimcilerle paylaştılar.

Daha sonra spikerlərin çıkışları ile devam eden programda Etohum projesinin kurucularından olan Burak Büyükdemir toplantının temel amacının Türkiye’nin popüler şirketleri ile internet girişimciliği alanında deneyim alışverişinin yapılması olduğunu ifade etdi. Burak Büyükdemir Azerbeycan’daki girişimcilik ekosisteminin büyümekte olduğunu ve bu toplantının girişimcilik ekosistemini hareketlendirme açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

Daha sonra Azerbaycan Cumhuriyeti İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanlığı’na bağlı oluşturulan Yüksek Teknolojiler Parkı’nın temsilcisi Ulvi Aslanov konuşma yaparak, temsil ettiği kurum adına bu tip projelere destek vermeye her zaman hazır olduklarını ifade etdi.

İnfipro şirketinin başkanı Eldar Abbasov ve şirket temsilcisi Şahin Talıbov kazandıkları iş tecrübesinin püf noktalarını dile getirdiler.

Khazar Ventures şirketinin kurucusu ve başkanı Mehmet Kerimov şirketin faaliyet alanı ile ilgili bilgi vererek, yeni innavasyon fikirleri desteklemeye hazır olduklarını belirtdi.

Toplantıda ayrıca , ABD şirketi olan Hazelcast şirketinin kurucusu Fuad Melikov , Türkiye’nin birçok şirketleri dahil 212 LTD’nin şirketinden Numan Numan , Sporx  kurucusu İlkan Gökyılmaz , Monitera kurucuları Metin Kahraman , Harun Pekşen de konuşmacı olarak yer aldılar.

Baküde artık 2. yıl düzenlenen bu seferki Etohum etkinligi daha çox girişimcilerle praktik tecrübelerin paylaşılmasına yönelikti.