Blog

Etohum 7 yaşında!

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek adına yola çıkan Etohum, bugün tüm dünyada tanınan, Türkiye’den çıkan girişimleri global arenaya taşıyan ve gelecek vadeden yabancı girişimlere yatırım yapan bir organizasyon olarak 7. yaşına basıyor.

7 yıl çok kulağa çok uzun bir süre gibi gelmese de aslında 7 yıl öncesine göre çok şey değişti. Bu süreçte girişimcilik ”bir işte dikiş tutturamayanlar hayali” olmaktan milyon dolarlık şirketler yaratan bir iş tercihine dönüştü. Başlarda neredeyse hiç yatırımcının bulunmadığı ekosistemde bugün birçok önemli yatırımcı platformu bulunuyor. O günlerde küçük toplantı odalarında yapılan girişimci buluşmaları, bugün en büyük konferans salonlarına taşmış durumda. İlk Startup Turkey’i 40 kişiyle düzenlemiştik. Bu yıl ise Startup Turkey 2015, dünyanın dört bir yanından gelen 1500 kişiyi buluşturdu.

Etohum_2009

Elbette yolun başlarında olduğumuzu biliyoruz. Türkiye’de girişimciliğin gitmesi gereken uzun bir yol var. Ancak 7 yılda hep birlikte önemli işler başardık. Bir sonraki 7. yılımızı kutlarken de tüm ekosistemin çok daha ilerlemiş olacağından eminiz.

Bu yolda bizlerle birlikte olan tüm iş ortaklarımıza, destekçilerimize ve girişimcilerimize teşekkür ederiz. Birlikte nice yıllara!

etohum-twitter