Blog

Etohum 40 Girişimi

Tarzimon tasarım ürünlerine odaklı sosyal bir pazaryeridir. Tarzimon.com’da hem müşterilerin hem de tasarımcıların profilleri vardır. Tarzimon’da; tasarımcılar profil açarak ürünlerini satabilir ve haberlerini paylaşabilirler. Müşteriler de MonShop açarak Tarzimon’da beğendikleri ürünleri paylaşıp, çevrelerine önerebilirler ve satışlar üzerinden puan elde ederler. Kullanıcılar (tasarımcılar ve müşteriler) birbirlerini takip ederek son aktivitelerinden haberdar olurlar. Bu sayede her kullanıcı takip ettiği/güvendiği kişiler aracılığı ile alışveriş yapar. Satış olduğunda Tarzimon.com satışı tasarımcıya iletmektedir ve ürünü alıcıya göndermesini talep etmektedir.

İşkolig, çalışanların şirketler ve işler hakkında kimlik belirtmeden – anonim olarak – bilgi paylaşabildiği ve bilgi alabildiği, şirketlere içeriden bakış sağlayan ücretsiz bir kariyer topluluğudur.

Angelfish Games sosyal ve mobil oyunlar geliştirmeye odaklanmış bir oyun şirketidir. Tanınmış mobil oyunu olan Draw Something’in Türkçe uyarlaması olan Çiz Gitsin’i üretmiştir. Çiz Gitsin Türkiye’de Apple Appstore’da 1 numaraya oturarak hit olmuştur. 3 aylık sürede Çiz Gitsin 250.000 kere indirilmiştir.

Ehil.com tüketicilerin ev geliştirme ihtiyaçları için işinde ehil ve lokal hizmet sağlayıcılara zahmetsizce ulaştığı. Hizmet sağlayıcılarında daha az pazarlama bütçesiyle hedefledikleri müşterilere ulaştığı bir internet platformdur. Tüketiciler Ehil.com’u ziyaret edip, işin tipi, büyüklüğü ve bölgesi gibi uygun hizmet sağlayıcıların doğru tekliflerle kendilerine ulaşmalarını sağlayacak soruları yanıtlayarak, hiçbir ücret ödemeden hizmet talep formunu doldururlar. Ehil.com bu talebi, hemen bu spesifik iş tipi ve bölgesinde hizmet veren üye firmalarıyla eşleştirir. Aynı zamanda müşterilere de eşleşen firmaların profil bilgileri, iletişim bilgileri ve geçmiş müşterilerinden aldığı puan ve değerlendirmeleri gönderilir.

Mortaki.com: Kişiselleştirilmiş takı ve mücevher üreticisi Mortaki.com Kasım 2012 Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, takı hayranlarını kendi takılarını tasarlamaya ve üzerlerinde taşımaya davet etti. “Herkesi birer tasarımcı haline getiriyoruz!” sloganıyla yola çıkan Kendi Takını Tasarla projemiz; kullanıcılarımızın Mortaki.com üzerinden, 24.000’e yakın kombinasyon seçeneği arasından diledikleri tarzda, diledikleri metal ve taşla kendi takı ve mücevherlerini tasarlamaları üzerine oluşturuldu. Kullanıcıların binlerce kombinasyon oluşturabileceği tasarımlarda, 26 yarı değerli taş ve 7 farklı metal seçenekleri bulunmaktadır.

No-pact bir mobil eğlence şirketidir. 2012 yılında İstanbul’da Cem Buğra, Ömer Kayış ve Giray Ötken tarafından kurulmuştur. No-pact, Apple iPhone, iPad, Android ve Windows mobil cihazları için eğlenceli, yenilikçi ve oyuncuyu içine çeken oyunlar geliştirir. Şirketin hedefi, oyuncuya beklentilerini aşan bir oyun deneyimi yaşatmaktır. No-pact her oyununu güçlü bir fikri mülkiyet çerçevesine yerleştirir. Multidisipliner takımı sayesinde no-pact oyunlarını tamamen kendi bünyesinde, dış kaynak kullanımına ihtiyaç kalmayacak şekilde geliştirir.

ShareBugg, kullanıcılarının gerçek hayatta yaşadıkları deneyimleri sosyal medya üzerinden yakınları ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlayan yeni bir akıllı telefon uygulamasıdır. Markalar, ShareBugg’ın sosyal medya üzerindeki kulaktan kulağa yayılma etkisini kullanarak marka elçileri yaratabilmekte ve müşterilerinin bağlılığını artırabilmektedir.

Evalalim.com üzerinde Markalı konut projelerinin, Ofis ve Ticari Ünitelerin internet üzerinden tanıtımı, satışı, tüketici için eşsiz bir kaynak, araştırma, kıyaslama imkanı bulabileceği benzersiz bir mobil ve web portal çözümüdür.

Stajyeri Mithatpaşa Anadolu Teknik Lisesi son sınıf öğrencileri Onat BENLİ ve Kemal AYDIN tarafından kurulan Stajyeri.com, meslek liselerini, öğrencileri ve işletmeleri bir araya getiren bir eğitim ağıdır. Öğrencilerin, işletmeler tarafından oluşturulan ilanlar aracılığıyla staj yeri bulmasını sağlayan site staj girişi sonrası okullara otomatik evrak ve raporlama hizmeti verir. Geçtiğimiz 1 yıl boyunca beta ve tam sürümleri ile İstanbul Üniversitesi, EGİAD-Embriyonix ve Bilkent Cyberpark tarafından düzenlenen yarışmalarda çeşitli ödüller kazanmıştır.

Gripati 2011 yılında Doğukan İbrahimoğlu ve Emre Pehlevan tarafından kurulmuştur. Firmanın çıkış noktası mobil oyunlara öncelik vermek olup, Free 2 Play oyun prensiblerine bağlı bir şekilde eğlenceli ve indirme ücreti olmayan oyunlar yaratmaktır.

Adoniss Yazılım: 2011 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki Teknogirişim Sermayesi Desteği ile kurulan Adoniss Yazılım, görüntü işleme ve gömülü sistemler alanlarında inovatif projeler geliştirir. Şuanda aktif olarak Eyelogic ve Innovation for Fashion adlarının verildiği 2 proje devam etmektedir. İki projenin de teknik olarak büyük ölçüde geliştirilmesi tamamlanmıştır ve ticarileşmeye hazır projelerdir. Eyelogic kapsamında yerleştirilen kameralardan gelen görüntüler işlenerek ilgili yerle ilgilenen kişilerle ilgili demografik veriler (cinsiyet, bakma süresi, yaş aralığı, alan önünden geçen toplam kişi sayısı, bakma alanları vs.) elde edilir.Innovation for Fashion kapsamında ise aktif olarak devam eden Rating for Fashion projesi temel olarak sosyal ağların gerçek hayata taşınmasını amaçlar. Bu amaca uygun olarak geliştirilen küçük aygıtlar bir ürün ile ilgili sosyal medya istatistiklerini gerçek hayata taşır ve çeşitli yollarla da (ör. QRCode) kişilerin sosyal medyaya ulaşmasını kolaylaştırır.

ABCDE bir online üniversite hazırlık hizmetidir. En iyi test materyallerini algoritmalar yardımıyla kişiselleştirerek sunuyor ve öğrencinin zayıf olduğu noktaları hedef alıp üniversiteye girişte adaylara net bir rekabet avantajı sağlıyoruz.

Ganipara şirketlerin veya bireysel kullanıcıların birkaç dakika içinde sanal mağazalarını açmalarını sağlayan bir E-Ticaret platformudur. Ganipara ile ücretsiz, kendinize ait sanal mağazanızı anında açabilir, ürünlerinizi Ganipara mağaza arayüzünden, var olan web sitenizden ve hatta facebook ve sosyal ağlardan satabilirsiniz. Ganipara, E-Ticaret’i herkes için kolay, hızlı ve özgür bir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Clover Game Studio, yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen 3 bilgisayar mühendisi tarafından kurulmuş bir şirkettir. Clover Game Studio yeni oyun fikirleriyle tüm dünyaya ulaşmak istiyor. Bu kapsamda ilk oyunları Reveal The Maze ile piyasaya iddialı bir giriş yaptılar ve 1.000.000’dan fazla indirilme rakamına ulaştılar.

iyiuygulama kullanıcı deneyimi ve etkileşimleri ile zenginleşen ve üyelerine en doğru ve en avantajlı uygulamaları sunan sosyal bir uygulama platformudur. iyiuygulama öneri motoru üyelerin halihazırda kullandıkları uygulamaları, sosyal alışkanlıklarını ve davranış modellerini ve aynı zamanda arkadaşlarının deneyimlerini de baz alarak sürekli öğrenen bir yapıda çalışır. İyiuygulama ile üyeler kendi ihtiyaçları için en doğru uygulama önerilerine ulaşırlar; listeler ile belli kategorilerin en iyilerini keşfeder; iyiuygulama’ya özel ücretsiz ve indirimli uygulama fırsatlarından yararlanırlar. ios, android ve windows8 kullanıcılarına yönelik bağımsız ve öncü başvuru kaynağı olmayı hedefleyen iyiuygulama başarılı uygulama geliştiricilerinin milyonlarca seçenek arasından sıyrılarak öne çıkmasını sağlar.

CardGusto yüzlerce restoran ile tüketicileri buluşturan bir yemek kulübü ve sadakat programıdır. Kullanıcılar üyelik ücreti karşılığında sahip oldukları kulüp kartı ile CardGusto’nun anlaşmalı olduğu restoran ve kafelerde üyelikleri boyunca cazip indirim oranlarından faydalanırlar ve böylece dışarıda daha ucuza ve daha sık yemek yeme imkanına sahip olurlar. CardGusto anlaşmalı restoranlara hiçbir ücret veya komisyon ödemeden ek reklam kanalı oluşturarak yeni ve sadık müşteriler kazandırır. CardGusto’nun indirim sunan diğer modellerinden farkları; indirimlerin sürekli olması, her ziyarette geçerli olması ve fiks menüler veya limitlerle sınırlı olmamasıdır.

EtkiTakip.com ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışmış 4 yüksek bilgisayar mühendisi tarafından kurulmuş, Türkçe içerik analizi konusunda çalışan bir mühendislik şirketidir. Bu konuda yaptığı çalışmaları gerçek zamanlı ve otomatik sosyal medya takibi ve analizi konusunda bir ürün haline getirmiştir. EtkiTakip.com üzerinden kullanıcılar, kelime sınırı olmadan sosyal medya üzerinde takip yapabilmektedir. İstedikleri an, sistemde tanımladıkları farklı hesaplar üzerinden doğrudan istedikleri kişiyle etkileşime geçebilmektedirler. En önemlisi de bir insan etkisi olmadan iletilerin hangilerinin olumlu, olumsuz ya da nötr olduğunu görebilmektedirler.

Spine, geliştiricilerin oyunlarını popüler masaüstü ve mobil platformlara (Windows, Linux, iOS, …) kodlarını değiştirmeden aktarmalarını sağlayan bir yazılım projesidir. Geliştiriciler Spine kullanarak öncesine göre 5 kat daha az kod yazar ve vakitlerini 5 kat daha etkin kullanırlar. Spine “%100 CPU&GPU Native” tanımlamasına uygun bir yazılımdır; bu daha hızlı ve profesyonel oyunların yapılabileceği anlamına gelir. Spine arabiriminde bir kere yazılan oyunlar 12 ayrı platformda zahmetsizce çalışır hale gelir. Sonuç olarak giderler azalır ve geliştiriciler daha fazla kazanır. Spine üzerinde geliştirilen oyunlar ayrıca ekolojik oyun haline gelirler, çünkü Spine sayesinde geliştirme süreçlerinde daha az CO2 üretilir.

Birhediyenvar.com yeni nesil hediye çeki sitesidir. Hediye çeki sahiplerinin, farklı kategorilerdeki yüzlerce ürün ve hizmetten dilediklerine, tek bir hediye çeki ile ulaşmalarını sağlar. Hediye çeki istenilen tutarda gönderilebilmektedir. Kişisel mesaj ekleme ve özel gün şablon seçimi ile hediye çekinin özelleştirilmesine olanak sağlar. Hediye çeki bilgilendirmesi, istenilen tarihte kişiye kısa mesaj ve e-posta ile iletilir. Farklı zamanlarda ya da farklı kişiler tarafından yollanan hediye çekleri, kullanıcının bakiyesinde toplanmakta ve kişi bakiyesini farklı markalarda bölerek harcayabilmektedir. Hediye çeki sahibi birhediyenvar.com üye markalarının anlaşmalı hizmet noktalarına giderek, istediği ürün ve hizmeti sadece cep telefon numarası bilgisi ile alabilmektedir.

ISSD: Çağrı Yüzbaşıoğlu tarafından kurulan ISSD’in ürünü görüntü tabanlı bir akıllı kavşak yönetim sistemi olan ‘Chaos’, kavşaklardaki araç yoğunluğu ve ortalama araç hızı gibi verileri kullanarak trafik ışıklarının yönetilmesini sağlar. Sistem Antalya, Konya ve Adana’da kullanılmaktadır.

Paraplejik – Yürüme Desteği Gereksinimli Hastalar İçin Pnömatik Pantolon Sistemi Geliştirilmesi Projesi
1987 yılında kurulan ve asıl amacı kaliteli sağlık hizmeti sunmak olan Konak Tıp Merkezi Ltd Şti’nin 2007 yılı sonunda Hacettepe Teknokent’ine taşınması ile bir Ar-Ge projesi olarak bu çalışma başlatılmıştır. 2008-2011 yılları arasında Tübitak desteği de alınarak yapılan çalışmalarda, bu konuda dünyanın farklı ülkelerinde çalışan diğer araştırmacılar ve firmaların aksine neyin yapılamayacağı ortaya konmuştur.
Öncelikle, felçli veya yürüme desteği ihtiyacı olan insanın yürütülebilmesi için yapılacak sistemde bir beyne değil kalbe (motor güç) ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Taşınabilecek ve yeniden doldurulmadan en az 1 gün çalışabilecek bir motor güç ünitesi için enerji gereksiniminin mümkün olduğunca azaltılması gerektiği saptanmış ve bu amaçla bir eklem geliştirilerek patenti alınmıştır.

Picus Security Bilişim güvenliği ürünlerinin analiz ve denetimi alanında yenilikçi yöntem ve teknolojiler geliştiren Picus Security, Çağlar Abbasoğlu, Süleyman Özarslan ve Volkan Ertürk tarafından kurulmuştur. Kurucu ekibin bilgi güvenliği ve yazılım geliştirme alanında 10 yılı aşkın tecrübeleri yanında, bilişim sistemleri alanında ODTÜ’de devam etmekte olan doktora çalışmaları da bulunmaktadır.
Picus Security’nin geliştirdiği teknolojiler, siber saldırılardan korunmak için yaptıkları bilişim güvenliği yatırımlarının kurumların güvenliğine ne derece katkı sağladığını test etmektedir. Picus ürünleri güvenlik risklerini saldırganlardan önce tespit ederek, kurumların itibar kaybı ve maddi zarara neden olan güvenlik tehditlerine karşı korunması sağlamaktadır.

Sofigo, hayattan alınan keyfi çoğaltan dizayn ve tasarım ürünlerin satışını üstlenen yeni nesil sosyal bir e-ticaret sitesidir. Konumlandırma anlamında, Sofie adında yaşayan bir PR kızı üzerinden üyelerini ürünlerle buluşturur ve sipariş anından teslimat üyeye ulaşana kadar olan süreçte müşteriye şeffaflık ve bilinirlik sağlar. Sofie, trend takip eden değil, sosyal etkileşimle biraraya getirdiği kitleyle beraber takip edilecek trendleri oluşturan bir yapı kurar. Aynı zamanda Türkiye’nin bir çok ili, Amerika ve Avrupa’yı gezerek tasarım avcılığı yapar. Bunların yanında Sofigo, operasyonel anlamda tasarımcı imzalı ürünler,kendi marka üretimi konsinye anlaşmalar ve kesin satın alımlar yaparak kar marjlarını arttırır. Mobil uygulama da m-ticarete devam etmektedir

MUViZi, Türkiye’deki sinemaseverlere geniş içerik yelpazesine sahip online bir platform aracılığıyla en kolay ve yasal şekilde film izletmeyi hedeflemektedir. Seç-İzle (T-VOD) modeli ile kullanıcılara yer ve zamandan bağımsız olarak sinema keyfi yaşatmak üzerine odaklanmıştır.
Kullanıcılarına Türkiye’deki en yavaş internet bağlantısı olan 1 mbps hızda bile hiçbir sorun yaşamadan, takılmadan film izleme keyfini yaşatan MUViZi; 3 farklı kalite seçeneği ile filmleri kullanıcılarına ulaştırmaktadır (SD, HD ve HDx). Film izlemenin en kolay yolu olmayı hedefleyen MUViZi’de sadece 3 tık ile seçtiğiniz filmi izlemeye başlayabilirsiniz. Ağustos ayında yayına girdiğinden bu yana 30.000’in üzerinden kayıtlı kullanıcıya ulaşmıştır.

CetCiz Games Hacettepe Bilgisayar Programcılığı mezunu Çetin Çağlar ile Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Nazif Kaymakcıoğlu tarafından kurulan CetCiz Games mobil platformlar için oyun ve yazılım geliştirmektedir.
Grup, ODTÜ Teknokent METUTECH-ATOM bünyesinde 2012 Kasım ayından itibaren çalışmalarını sürdürmektedir.
Genel olarak gündelik oyunlar üzerine yoğunlaşmış bir ekip olan CetCiz Games, eğlenceli ve yaratıcı oyunlar üretmek için çaba sarfetmektedir.

Gülyabani Biz bir mobil oyun stüdyosuyuz.Mobil için Casual oyunlar yapmayı amaçlıyoruz. Şuanki projemiz bir 3d platformer. Özellikle yoğunlaştığımız nokta ilginç ve benzersiz bir konsept yakalamak. Özetle bir kere deneyenin sonrasınıda merak edeceği bir oyun deneyimi ve dünyası sunmak.

Fashionple dünyadaki bütün Moda Yaratıcıları (Fashion Creatives) için Global Moda Ağı Servisi ve E-ticaret web-portalı platformudur. Fashionple ismini; Fashion (Moda) ve People (Insanlar)’dan türetilerek almıştır. Basit olarak moda yaratıcılarının tasarımlarını & çalışmalarını portfolyo sistemi halinde sergileyerek popülerliklerini arttırabilecekleri bunun dışında ürünlerini site içindeki Pazar yerinde kendi store’ları bünyesinde listeleyerek potansiyel müşterilerine ulaşarak kendilerine ek gelir imkanları sağlayabileceği ve ortaklaşa çalışma alanındaki ‘’Geotagging’’ sistemini kullanarak diğer yaratıcı insanlara ulaşabileceği aynı zamanda onların projelerine dahil olabileceği yahut diğer yaratıcı insanları kendi projesi bünyesinde toplayabileceği çok özellikli bir platformdur. Bunun dışında kullanıcılar moda etkinlikleri düzenleyerek takipçileriyle ve sitedeki dünyanın diğer yerlerinden moda severlerle buluşabilirler. Son olarak ise, moda şirketleri geleceğin yetenekli tasarımcılarını tarayabilecek ve işe ilanı verebilecek, modacılarda iş imkanlarına sahip olabilecek.
Fashionple A.Ş. Ocak 2012’de Exeter Üniversitesi/ İngiltere’den biri Türk diğeri Güney Koreli iki girişimci arkadaş tarafından kurulmuştur.

Odak.net, mesleki eğitimlerde özelleşmiş, a) iş arayanların eğitim alarak iş bulma fırsatı yakaladıkları b) eğitimcilerin eğitimlerini sattıkları c) iş verenlerin doğru personele ulaştıkları bir online platformdur. odak.net, online eğitimleri gerçeklik duygusuyla sunma, içeriği kullanıcıların bilgi seviyesine göre düzenleme gibi yeniliklerine ek olarak, mobil hayatın gerekliliklerine uygun yapıda, günün değişik saatlerinde rahatlıkla takip edilebilen bir altyapı ile sunar.

Etkinlik.com.tr, Türkiye’deki ücretli veya ücretsiz ilgi alanınıza giren her türlü etkinliği takip edebileceğiniz, düzenlediğiniz bir etkinliğiniz varsa hedef kitlenize duyurarak bilet satışı yapabileceğiniz kişiselleştirilmiş, sosyal bir platformdur. Türkiye’nin her yerinden, her şehrinden çeşitli kategorilerdeki etkinliklere ulaşabileceğiniz bir platform olarak, 1 Temmuz 2012’de beta olarak yayın hayatına başlamıştır.
Sezer Fatih Yiğit, Siraceddin El ve İrfan Evrens tarafından kurulmuştur. Sezer Fatih şu anda Gazi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir. Siraceddin El ise 2002 den bu yana özel şirketlerde profesyonel olarak web tasarım üzerine hizmet vermiştir. İrfan Evrens Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuştur.

oBilet.com, Kamil Koç, Pamukkale, Ulusoy, Varan gibi büyük firmaların yanında 60’ın üzerinde otobüs firmasını tek bir platformda toplamaktadır. Sistem, firmaları bir araya getirip, kullanıcıya istediği zaman aralığındaki en uygun fiyat seçeneğini sunmaktadır. Bilkentli Endüstri Mühendisleri Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan oBilet, Prof. İhsan Sabuncuoğlu’nun da danışmanlığında Bilkent Cyberpark bünyesinde kurulmuştur. Eylül ayının başında hayata geçen bu proje otobüs bileti denildiğinde oBilet, oBilet denildiğinde otobüs biletinin akla gelmesini amaçlamaktadır.

Büyütech Endüstüriyel Görsel Denetleme alanında yazılım ve donanım çözümleri geliştiren bir Ar-Ge firmasıdır. 2011 yılında Intelligent Eye, “x86 tabanlı Akıllı Kamera üretimi” projesi, Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Desteği ile kurulmuştur. Amacı müşterilerine verimliliklerini ve katma değerlerini arttıracak yüksek hız ve doğrulukta, maliyet etkin çözümler sunmaktır.

Otoredi.com müşterilerine online araç kiralama hizmeti sunan bir platformdur. Araç kiralama ihtiyacı olan müşterilere geniş araç seçenekleri arasından en uygun fiyatlı, isteklerine en uygun özelliklere sahip olan aracı seçip kolayca rezervasyon yapmalarını sağlamaktadır.

Woutique moda üzerine kurulu bir freemium sosyal oyunlaştırma servisidir. Dünya çapındaki 20-30 yaşları arasındaki moda ile ilgili akıllı telefon kullanan bayanlar 150 Milyonluk hedef marketi oluşturmaktadır.

GameBra.in sektöre hızlı bir giriş yaparak dönemin en popüler projelerinden biri olan Fatih Projesi’ne 4 adet mobil oyun üretmiştir. Ayrıca ülkemizin önde gelen eğitim firmalarından birine oyun üretmektedir. Bunun yanında mobil pazara yönelik üzerinde çalıştığımız sıvı dinamiklerine dayanan daha önce hiç denenmemiş bir oyun projesi üzerinde çalışmaktayız. Netice itibariyle; GameBra.in hem piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda üretime devam ederken hem de global piyasaya hazırlanmaktadır.

Kidomini “Yeni gibi” dünya markası çocuk ürünlerini %80’e varan indirimlerle sunan Kidomini, çocukların hızla büyümesi sebebiyle kullanım ömürleri çok kısa olan bu ürünleri, nakit ödemeye, hediye çeklerine veya sosyal sorumluluk projelerine yapılacak bağışlara dönüştüren bir e-ticaret projesidir.
0 – 6 yaş grubu için satın alınan dış giyim ürünlerinin, %66’sının sadece bir kaç defa giyilebildiği gerçeğinden yola çıkan Kidomini, kalitesi profesyonel annelerce garantilenmiş, kıyafet ve aksesuarları ailelerden satın alarak, aile ve ülke ekonomisine destek olabilmeyi ve tüketime bağlı oluşan çevre kirliliğinin azaltmayı amaçlıyor.

Firefish her konuda tavsiyelerinizi paylaşabildiğiniz bir sosyal servistir. Kullanıcılar sevdikleri şeyleri, arkadaşlarının ya da diğer kullanıcıların bilmesinde fayda gördüğü her tür bilgiyi paylaşabilir, ihtiyaç anlarında da kendileri için en uygun tavsiyelere kolayca ulaşabilirler.

SNG Bilişim 2010 yılı Mayıs ayında Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür Alan tarafından kuruldu. 2011 yılında Engin Akyürek (Avrupa Çalışmaları Yüksek Lisans) de şirket bünyesinde ortak olarak yerini aldı. . SNG Bilişim, sosyal ve mobil oyunlar, yapay zeka ve öğrenen sistemler üzerine çalışmaktadır. Hali hazırda yayınlanmış 12 toplam oyunu bulunan firmanın başlıca oyunları Facebook platformunda, “En Büyük Kim?”, Football Madness ve SNG Snake, IOS platformunda Medieval Board Wars, SNG Pişti, SNG Batak ve SNG King olarak özetlenebilir. Ayrıca Başarı Mobile ortaklığı ile IOS ve Android için Labyrinthian, Balloony Boom, Birdy ve Cloud Kingdom oyunları geliştirilmiştir.

Likely, sizin ve arkadaşlarınızın sosyal ağlardaki aktivitelerini izleyen, damak tadınızı keşfeden ve damak tadınıza uygun mekanları puanlayarak tavsiye eden bir Kişiselleşmiş Mekan Tavsiye Sistemi’ dir. Likely yalnızca bu puanlamaları göstermekle kalmaz, uygulama üzerinden rezervasyon yapmanıza, mekanın menüsünü görmenize, hatta sipariş vermenize yardımcı olur.
Ayrıca Likely API si 3. parti web ve mobil uygulamalar tarafından kullanılabilir. Başlangıç için Likely bir Restoran Tavsiye Sistemi olarak görünse de, diğer birçok dikey pazara da açılmayı hedefliyoruz.

Announce For Me (announce4.me) duyuru ve ilanlarınızı yayınlayabileceğiniz bir online platform. Announce For Me’nin bugüne kadar görmüş olduğunuz ilan sitelerinden farkı, insanların siteye gelip ilanınızı incelemesini beklemek yerine sizin için ilanınızla ilgilebilecek kitleye ulaşıp onları ilanınızdan haberdar etmesi. Announce For Me girdiğiniz ilanı analiz edip neyle ilgili olduğunu buluyor ve sonrasında Twitter’da bu konuyla ilgili tweet atanları bulup onlarla iletişime geçmenize imkan sağlıyor dilerseniz bu adımı da atlayıp sizin yerinize iletişime geçiyor.