Blog

En akıllı bebek kamerası İnvidyo kullanıcılar ile buluşmak için gün sayıyor

Etohum girişimlerinden Mobilus’un akıllı bebek ve bakıcı izleme kamerası İnvidyo‘nun ilk prototipleri üretildi. Kitle fonlama sitesi Arı Kovanı üzerinden satışa sunulan İnvidyo, ilk iki günde hızlı bir başlangıç yaptı.

2015 yılında Etohum 15 girişimlerinden bir olarak seçilen İnvidyo, geliştirme sürecinin ardından ilk prototiplerini üretti. Şimdi ise sırada ön sipariş süreci var. Arı Kovanı üzerinden ön sipariş verenlere uygun fiyatlarla sunulan İnvidyo, iki günde 7 bin TL’lik satışa ulaştı. Hedef ise 100 bin TL.

Elbette piyasada birçok bebek kamerası var. İnvidyo sıradan bebek kameralarından farklı, akıllı bir ürün. Tüm ürünlerde olduğu gibi bebeğinizin görüntülerini kaydediyor ancak sahip olduğu algoritmalar sayesinde önemli anları belirleyebiliyor. Bu sayede sizin önemli bir şey olup olmadığını anlamak için kamerayı saatlerce izlemenize gerek kalmıyor. Görüntüleri analiz ederek, görüntülerdeki yüzleri de tanıyabiliyor. Siz ona evdeki yüzlerin kime ait olduğunu öğrettikçe, hangi saatte evde kimler olduğunu raporlamaya başlıyor. Böylece bakıcı ile bebek dışında evde başka bir kimse varsa hemen haberiniz oluyor. Bebeğinizin yüzünü tanıdığı için kamera baktığı anları tespit edip kayıt ediyor ve güzel fotoğraflarından bir albüm oluşturabiliyor. Bebeğinizin ağlamasını diğer gürültülerden ayırt edip size hemen haber verebiliyor. Böyle bir durumda doğrudan mobil uygulama üzerinden bebekle konuşup onu sakinleştirebiliyor ya da bakıcıya talimat verebiliyorsunuz.

Ayrıca sahip olduğu sensörler sayesinde sıcaklık, nem, hava kalitesi gibi ortam değerinlerde bir değişiklik olursa anında sizi haberdar ediyor.

Siz de tamamen Türk mühendisleri tarafından Türkiye’de geliştirilen bu ürünü desteklemek ve bunu yaparken de uygun fiyatlarla İnvidyo’ya sahip olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Özgür Deniz Onur