Blog

Elon Musk’ın 12 yaşındayken yazdığı oyunu oynamak ister misiniz?

Son yılların girişimcilik alanındaki en popüler isimlerinden biri olan Elon Musk, karizmatik kişiliğinin yanı sıra farklı yaklaşımlarıyla da tanınıyor. Ancak bu ünlü işadamı aslında geçmişte çok yetenekli ama içine kapanık bir çocukmuş. Yaşıtlarıyla kaynaşmakta yaşadığı zorluklar onu farklı yeteneklerini keşfetmeye yönlendirmiş.

Elon Musk’ın fazla bilinmeyen yönlerini bir yazımızda sizlere aktarmıştık. O yazıdaki maddelerden biri de Musk’ın 12 yaşındayken yazdığı bir bilgisayar oyunuyla ilgiliydi. Şimdi biri bu oyunun kodlarını bulmuş ve HTML üzerinde yeniden hayata geçirmiş.

Elon Musk, 12 yaşındayken yazdığı bu Blastar isimli oyunu 500 dolar karşılığında bir dergiye satmış. Oyun Elon Musk hakkında yazılan biyografiler sayesinde ünlü olunca Google’da çalışan bir yazılımcı olan Tomas Lloret yazılım kodlarını almış ve HTML5 üzerinde yeniden çalışması için elden geçirmiş.

Oyunun çok özel ya da iyi olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak 12 yaşında bir çocuğun bunu 1984 yılında yapmış olduğunu bilmek etkileyici.

Blastar’ı tarayıcınız üzerinden bu linke tıklayarak oynayabilirsiniz.