Blog

E-Posta Pazarlama İçin Kullanabileceğiniz 5 Araç

1.       Google URL Builder

E-posta kampanyalarınızdan gelen tıklamaları takip etmenin en kolay yolu Google Analytics’ten geçer. Google URL Builder ile  kolayca izlenecek parametrelerinizi ayarlayabilirsiniz. İzlemek istediğiniz kısımları Link Shortening başlığı altından özelleştirebilirsiniz.

2.       Dropbox

Kullanıcılarınıza bir e-kitap, fatura ya da bir doküman göndermek istediğinizde onlara e-posta içerisinde bir eklenti göndermek yerine Dropbox linki gönderin. Alıcılarınızın gelen kutusu bu uygulamadan oldukça memnun kalacaktır.

3.       Litmus

Litmus e-postanızın 30 farklı e-posta uygulamasında nasıl görüneceğini görüntülemenin harika bir yoludur. Aynı zamanda Litmus ile e-postanızın mobil ortamlarda okunabilirliğinden emin olabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda gelişmiş izleme ve spam filtreleme testi özelliklerini de barındırmaktadır.

4.       Zapier

Zapier web uygulamalarına bağlanmanız için basit bir ara yüz sunmaktadır. KissMetrics’in internet tabanlı seminer kayıtlarını güçlendirmek için kullandığı Zapier, kayıtları %1000 oranında arttırmıştır. Çünkü bu uygulama ile GoToMeeting, Unbounce, Github, Salesforce gibi pek çok kurumsal uygulamaya bağlanabilirsiniz. Veri toplama gibi çeşitli işleri Zapier ile otomatikleştirmek de mümkündür.

5.       Gmail Labels

Basit olabilir fakat Gmail Labels e-posta kopyalarını toplamanın en mükemmel yoludur. Beğendiğiniz bir e-posta fikri ile karşılaştığınızda kolayca bu fikri kendi dosyanıza aktarabilirsiniz. Kısa sürede konu başlıkları, e-posta kopyaları ve büyüme fikirleri ile dolu bir hazineye sahip olabilirsiniz.

 

Kaynak:

54 Essential Email Marketing Resources