Blog

Doktorlar için Google Glass uygulaması geliştiren Augmedix yatırım aldı

Google Glass henüz piyasaya sunulmadı ama şimdiden kendi sektörünü yaratmaya başladı. Doktorlar için Google Glass üzerinde çalışan bir platform geliştiren Augmedix girişimi, 16 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Google’ın Glass konusundaki planları belirsiz durumda. Özellikle son kullanıcılara yönelik üretim konusunda tereddütler var. Fakat bazı meslek dallarında Google Glass’a olan ilgi oldukça yüksek. Bu sebeple Google Glass’ın gelecekte profesyonel bir araç haline gelme potansiyeli yüksek.

Bu potansiyeli yaratan girişimlerden biri de Augmedix. 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Augmedix, adeta Google Glass ile birlikte doğmuş. Ürünün erken prototiplerinden birini deneme fırsatı bulan kurucular, sağlık alanındaki potansiyeli görüp bir platform geliştirmeye karar vermişler.

Augmedix’in amacı doktorlara hasta bilgilerini anında sunabilecek bir platform yaratmak. Böylece doktorlar, bir hasta hakkında bilgi sahibi olmak için dakikalarca dokümanları incelemek zorunda kalmayacak, tüm bilgiler hızlıca Glass’ın ekranına gelecek. Böylece doktorlara ciddi bir zaman kazandıracaklarını düşünüyorlar.

Şirket bu hafta Emergence Capital and DCM Ventures’dan 16 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Bu, Augmedix’in ilk büyük yatırım turu. Şimdiye kadar birçok sağlık organizasyonuyla pilot projeler hayata geçiren Augmedix, yatırımın ardından bu organizasyonların sayısını artırmayı hedefliyor. Ayrıca şirketin 100’e ulaşan çalışan sayısı da artabilir.

Augmedix hakkında daha fazla bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.