Blog

Dmail ile e-postalarınız kendi kendini yok edebiliyor

Kendi kendini yok edebilen mesajlar geçmişte Inspector Gadget çizgi filmlerinde gördüğümüz bir olaydı. Ancak Snapchat sayesinde artık bunu gerçek hayatta da kullanabiliyoruz. Peki e-postalarınızın da bu özelliğe sahip olmasına ne dersiniz?

Dmail isimli girişim kullanıcılara bu özelliği kullanabilme fırsatı tanıyor. İsim benzerliği taşıdığı Gmail için bir eklenti olan Dmail, gönderdiğiniz e-postanın 1 saat, 1 gün ya da 1 hafta içerisinde kendi kendini yok edebilmesini sağlıyor. Dolayısıyla Google’ın 30 saniyeye kadar e-postayı geri çağırabilmeyi sağlayan ”Undo Send” özelliğine göre çok daha uzun sürelerde çalışabiliyor.

Dmail

Dmail ile kendi kendini yok etme komutuyla gönderdiğiniz bir e-posta, Dmail yüklememiş birine gönderilmiş olsa da e-posta yine de erişilemez hale geliyor. Çünkü Dmail gelen kutusundan e-posta silmek üzerine tasarlanmamış. Süresi geldiğinde e-posta kendini kriptoluyor ve göndericinin izni olmadan bir daha okunamıyor.

Dmail’i şimdilik Google Chrome eklentisi olarak kullanabilmek mümkün. Ancak ileride iOS ve Android uygulamaları üzerinden de desteklenmesi planlanıyor. Hatta şimdiden şirketler için ekstra özellikler sunan bir Freemium servis bile geliştirmişler.