Blog

Deloitte’un Teknoloji Fast50 Programı başlıyor

Deloitte öncülüğünde Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Teknoloji Fast50 Programı’nın sekizincisine başvurular Haziran ayında başlıyor. Programda yer alan şirketler Ekim ayında açıklanacak.

2006 yılından bu yana düzenlenmekte olan Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2013 Programı başlıyor. Bu yılki sloganı “Create Powerful Connections!” olarak belirlenen programa 19 Temmuz 2013 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Programda yer alan şirketler ise bu yılın Ekim ayında açıklanacak.

Yenilikçi stratejiler, sağlam yönetim uygulamaları ve pazar vizyonları ile en hızlı büyümeyi elde ederek Deloitte Teknoloji Fast50 Programı’nda yer alacak Türk teknoloji şirketleri aynı zamanda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı’nda Türkiye’yi temsil etme fırsatını yakalayacak.

Üç farklı ödül için yarışılacak

Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSİAD), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), , Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) işbirliğiyle gerçekleştirilen programda son beş yılda en fazla büyümeyi elde eden teknoloji şirketleri ödüllendirilecek.

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2013 Programı kapsamında Big Stars ve Teknoloji Özel Ödülleri de sahiplerini bulacak. Big Stars kategorisinde 2012 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan teknoloji şirketleri son beş yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilecek. Kesintisiz olarak üç yıl Deloitte Teknoloji Fast50 programında yer alan firmalar arasında en hızlı büyüyen şirket ise geleneksel Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi olacak.