Blog

Dave McClure Startup Istanbul’da

Startup Istanbul’un değerli konuşmacılarından biri de Dave McClure olacak. Dünyaca ünlü bir VC olan McClure, 500 Startups’ın da kurucularından biri.

Dave McClure, Silikon Vadisi’nde 20 yıldan fazla bir süredir çalışıyor. Elbette her zaman bir girişimci ve mentör değildi. Kariyerine yazılım geliştirici olarak başlayan Clure, ardından blog yazarak ve internet pazarlama projeleri üzerine çalışmış. Daha sonra da tecrübesini startup danışmanı ve girişimci olarak yoluna devam etmeye karar vermiş.

Şimdiye kadar 250’den fazla girişime yatırım yapan Dave McClure, ayrıca startup’lara destek olmak, ürün ve pazarlama stratejileri geliştirmek konusunda çok tutkulu bir isim. Bu sebeple yatırımcı ve danışmanlıkla yetinmiyor, etkinlikler düzenliyor ve konuşmacı olarak konferanslarda yer alıyor.

Dave McClure’un yatırım yaptığı şirketler arasında: Mint.com, CreditKarma, MakerBot, Mashery, Sendgrid, Simply Hired, SlideShare, TeachStreet, Twilio, TaskRabbit, Wildfire Interactive gibi şirketler bulunuyor.

Dave McClure ve diğer değerli konuşmacıları Startup Istanbul konferasında dinlemek aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.

 Startup Istanbul