Blog

Cleantech fikirleri yarışması Climate Launchpad’e bu yıl Türkiye de katılıyor

Dünya çapında küresel ısınmanın etkilerinin azalması ve temiz teknoloji ürünleri alanındaki fikirleri buluşturan Climate Launchpad’e bu yıl Türkiye’den de bir girişim katılacak. İstanbul’da düzenlenecek olan etkinlikte Türkiye adına yarışacak olan girişim belirlenecek ve Talin’deki finallere gidecek.

Avrupa Birliği Inovasyon – Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen ve Avrupa Birliği tarafından fonlanan Climate Launchpad, dünyanın en büyük Cleantech yarışması olarak adlandırılıyor. 

Türkiye’den girişimler Climate Launchpad’e 11 Haziran’a kadar başvurabiliyor. Aranan şartlar arasında iş fikirleri üzerinden mevcut kârlarının olmaması, iş fikrinin toplamda 200.000€’dan az bir yatırıma ihtiyaç duyması, daha önce iş fikrine bağlı herhangi bir ürün/prototip ya da çözümü ticari olarak satmamış olması geliyor.

Bunun haricinde Climate Launchpad’e çevreci iş fikri olan ve girişimciliği benimseyen herkes başvurabiliyor.

7-8 Ekim’deki büyük finalin kazananları 10.000 Euro,  5.000 Euro ve 2.500 Euro nakit ödül  ve aynı zamanda finalde ilk 10 a giren tüm iş fikirleri Climate KIC Accelerator Programına girerek 95.000 Euro yatırım fırsatına sahip olacaklar.  

Daha fazla bilgi için: http://climatelaunchpad.org