Blog

Cem Evren Ateş – Pozitiftv 9 Aralık 2010

Yer: İstanbul

Tarih: 09/12/2010

Konuşmacılar: Cem Evren Ateş

Şirket: Pozitiftv

Konu:  Pozitiftv

Burak Büyükdemir : E-Tohum Tv desiniz yanımda pozitif.com un kurucusu var com değil aslında .tv  Pozitif.tv neler yaptı cem bize anlatıyor olacak Hoş geldin sürpriz oldu sanırım.

Cem Evren Ateş :  Evet Çok sürpriz oldu yirminci girişimci benmişim aslında

Burak Büyükdemir : Pozitif.tv nedir ? Niçin böyle bir şirketi kurdunuz? Ne yapacaksınız ne yapıyorsunuz? projeler nelerdir? gelecek beklentisi nedir? Bak soruları sordum stokla cevapla…

Cem Evren Ateş :  2005 yılında internet teknolojileri üzerinde çalışmaya başladık 2008 yılında Online video bir dünya pazarı olacağını düşünerek onun üzerinde yoğunlaştık onun teknolojileri üzerinde yoğunlaştık Bunun üzerine 2009da kendi internet televizyonumuz olan pozitif.tv yi açtık.Pozitif.tv kendi içeriğini üreten bir internet televizyonu olarak yola çıktı.Daha sonra bunu canlı yayınlarla destekleyelim istedik.Tabi kendi içeriğinizi üretmek gerçekten küffetli iş bu noktada yapımcı olabilecek daha doğrusu kendi konusunun uzmanlarıyla bu içerikleri üretmeye başladık nitekim canlı yayınlarla etkinlikler yine pozitif.tv içerisinde orgasizyonlar canlı yayında girdi bu şekilde devam ediyor pozitif.tv

Burak Büyükdemir : Canlı etkinliklere gidip burada kurduğunuz gibi bütün sistemini kurup canlı yayın yapıyorsunuz.

Cem Evren Ateş : Aynen öyle

Burak Büyükdemir : Eskiden internetten canlı yayın yapmak çok zor bir teknolojiydi şimdi sayı artıyor sanırım ne değişti.

Cem Evren Ateş : Birincisi internet bağlantı hızlarımız arttık daha kullanabilir seviyelerde ikincisi  tabi eknokin teknolojisi  bize burada en çok kısıtlayan şeydi Artık daha düşük boyutlarda daha kaliteli videolar üretebiliyoruz bunu anlık olarak ecode edip sizin servıra gönderip rahatlıkla yayın yapabilir hale geldik.Tabi kullandığınız ekip-ekipmanda önemli kaliteli malzeme kulandığınız zaman gayet güzel yayın alıyorsunuz.

Burak Büyükdemir : Pozitif.tv nasıl gidiyor bu arada,yeni müşteriler bulabiliyor musunuz o müşterilere nasıl ulaşıyorsunuz ekip hani pazarlama satış ekibiniz içerde var mı ne yapıyorsunuz.

Cem Evren Ateş : Pozitif.tv dediğim gibi mecra olarak yola çıkmıştı ama bizim asıl hani kendimizi yetiştirdiğimiz taraf teknoloji tarafıydı biz orda dedikki insanların internet televizyonu açabilecekleri yazılımlara teknolojilere odaklanalım oraları geliştirelim pozitif.tv mecra olarak yine devam edecek ama internet televizyonculuğunu türkiyede yaymak daha iyi yerlere getirmek için çeşitli yazılımlar ve işbirlikleriyle beraber çeşitli platformlar üretimi üzerinde şuan odaklanmış vaziyetteyiz.

Burak Büyükdemir : 2011’de bu tür satışları ve şirketi büyütmeyi hedefliyorsunuz

Cem Evren Ateş : Aynen öyle

Burak Büyükdemir : Sen yatırımcı arıyormusun?

Cem Evren Ateş : İnternet televizyonculuğu bu yaygınlaştırmasını planladığımız bu proje için online video platformu bu şirketimizden ayrı bir proje olarak başladık bir tarafta hizmet verdiğimiz işte canlı yayınlar olsun pozitif.tv olsun devam ediyor fakat kivyan tamamen kendi içinde olan kendi yazılımcıları olan kendi çarkları olan bir yapı olarak ortaya çıktı bu noktada kligramı daha iyi olan bir yatırımcı arayışımız var.

Burak Büyükdemir : Cem Can Övgü katıldığınız bugünkü altyapıyı ve bütün teknik yaptığınız için çok teşekkür ediyoruz.

Cem Evren Ateş : Biz teşekkür ederiz,Burda olmak çok güzeldi.

Burak Büyükdemir : Güzeldi ve yorucuydu,Bugunkü canlı yayınımızı bugun kapatıyoruz o zaman.Bir sonraki canlı yayınlarda görüşmek üzere.

Cem Evren Ateş : Sonbişey söyleyecem ilk defa pozitif.tv de kamera karşısına çıktım,Oda buraya kısmetmiş.

Burak Büyükdemir : Sürpriz oldu,Bu canlı yayınları umarım sık sık yaparız önümüzdeki haftada planlıyoruz Türkiyedeki internet girişimcilerinin daha fazla ön plana almak onlarla beraber konuşmayı hedefliyoruz.