Blog

Cafer Tosun Startup Istanbul’da

SAP’nin stratejik araştırmalarını yöneten ve aynı zamanda Türkiye’deki SAP Innovation Center’ın baş yöneticisi olan Cafer Tosun, 30 Eylül’de Startup Istanbul’da olacak.

1993 yılından beri SAP bünyesinde görev alan Cafer Tosun, Türkiye – Almanya- ABD üçgeninde önemli bir kariyere sahip. Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar üzerine eğitimini tamamlandıktan sonra 8 yıl boyunca Silikon Vadisi’nde çalışan Tosun, ardından Alman yazılım devi SAP’ye katılmış ve burada birçok farklı görevde bulunmuş. SAP’de önce Hasso Plattner Institute for Software Systems Engineering ile yürütülen ortak projelerin başına getirilen Cafer Tosun, ardından SAP’nin Stratejik Araştırmalar departmanı kıdemli Başkan Yardımcısı ve SAP Turkiye Innovation Center baş yöneticisi olarak görevine devam etmiş. Şuanda da bu iki görevi eş zamanlı olarak sürdürmeye devam ediyor.

İş dünyasındaki kariyerinin yanında Cafer Tosun; MIT Technology Danışmanlık Kurulu üyeliği, Networked European Software and Services Initiative eş başkanlığı, Connected Living Organization yönetim kurulu üyeliği ve German Turkish Advanced Research Center CEO’luğu görevlerini de sürdürüyor.

Cafer Tosun, 30 Eylül’de Startup Istanbul’da tecrübelerini ve vizyonunu katılımcılarla paylaşacak.

Cafer Tosun ve diğer değerli konuşmacıların yer alacağı Startup Istanbul’a katılmak için: http://startupistanbul.com/