Blog

Business Insider’ın en hızlı büyüyen B2B girişimleri arasında AppAnalytics de var

Business Insider, halka açık olmayan ve ciro rakamları açıklamayan girişimler arasından en hızlı büyüyen 15 B2B girişimi seçmiş. Listede Türkiye’den AppAnalytics de var.

Günümüzde ‘unicorn’ olarak anılan birçok parlayan girişim mevcut. Uber, Snapchat ve son yatırımıyla Slack bunlar arasında sayılabilir. Ancak B2B pazarına hitap eden, kullanıcı rakamları ya da ciro açıklamayan birçok gözden uzak girişim de hızla büyümeye devam ediyor. Teknoloji ve ekonomi anlamında ABD’nin önde gelen yayınlarından biri olan Business Insider da bir listeye hazırlayarak gözden uzak şekilde büyüyen 15 B2B girişimi belirlemiş.

Listenin ikinci sırasında Türkiye’den bir girişim var. Bir süre önce yatırım alarak girişimcilik ekosisteminde adını duyuran AppAnalytics, Business Insider’ın da ilgisini çekmiş. Sitenin verilerine göre AppAnalytics’in %19′luk büyüme oranı onu rakiplerinin önüne geçiriyor.

AppAnalytics, ismininden de anlaşılabileceği gibi şirketlere mobil uygulamaları hakkında kapsamlı verilen sunan bir izleme platformu. Günümüzde milyonlarca şirket mobil uygulamalara sahip, milyonlarcası da bir mobil uygulama geliştirmek istiyor. B2B pazarına işlevsel bir platformun sunan AppAnalytics’in hızlı büyümesinin sebebi şirketlere bu uygulamaları nasıl daha fazla kitleye ulaştırabileceklerini öğretecek veriler sağlıyor olması.

Listede yer alan diğer şirketlere göz atmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

App Analytics hakkında daha fazla bilgi için bu linke tıklayabilirsiniz.